Beta-testy strzelanki Call of Duty: WW2 odbyły się już na konsolach na początku września. Deweloperzy ze studia Sledgehammer zapowiedzieli jednak jeszcze jedne testy - przygotowane z myślą o komputerach.

Beta Call of Duty: WW2 na PC rozpoczyna się 29 września i potrwa do 2 października.

Najnowsza część popularnej serii wraca do korzeni - ponownie trafimy na fronty II wojny światowej, jak wskazuje sam tytuł. Kampania skupi się na losach amerykańskiego oddziału walczącego z Niemcami we Francji, Belgii i Niemczech.

Poza kampanią jest też oczywiście tryb multiplayer - do przetestowania w opisywanej tutaj becie - oraz kooperacyjne Zombie. Pełna wersja strzelanki debiutuje już 3 listopada.

Dostęp do testów i wymagania

Testowa wersja Call of Duty: WW2 na PC jest betą otwartą, a więc nie są wymagane żadne klucze czy kody dostępu. Wszyscy chętni po prostu pobiorą wersję testową z platformy Steam. Nie trzeba spełniać żadnych warunków i nigdzie się rejestrować.

Betę można pobrać przed 29 września - pliki są już dostępne na Steamie.

Zobacz: Call of Duty: WW2 - poradnik i najlepsze porady

Nie podano jeszcze ostatecznych wymagań sprzętowych, lecz poniżej znaleźć można konfigurację, którą twórcy podali jako wstępne, minimalne wymogi do testów beta:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i3 3225
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2 GB
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • DirectX: Wersja 11

Twórcy zaznaczyli, że optymalizacja może jeszcze sprawiać problemy, a celem testów jest między innymi przygotowanie odpowiednich aktualizacji, by gra działała możliwie najlepiej w momencie premiery na różnych konfiguracjach sprzętowych.

codww2beta2

Zawartość bety

Beta na PC zaoferuje to samo, co mogliśmy przetestować na początku września na konsolach. Otrzymamy więc trzy różne tryby rozgrywki - klasyczny deathmatch, Hardpoint (Umocniony punkt) oraz tryb Wojna.

Wojna to nowość w Call of Duty: WW2. Pod względem zasad przypomina nieco klasyczną strzelankę Wolfenstein: Enemy Territory. Jedna drużyna przeprowadza ofensywę, starając się wykonać konkretne cele, a obrońcy muszą im przeszkadzać.

W udostępnianej w becie lokacji celem Amerykanów jest zdobycie kamienicy, następnie naprawienie mostu, a wreszcie eskortowanie czołgu do ostatniego obszaru. Niemcy bronią wszystkich tych punktów.

W trybach TDM i Hardpoint zagramy w sumie na 3 mapach.

Ponadto, testowa wersja pozwala przyjrzeć się systemowi Dywizji - nowemu rozwiązaniu modyfikacji klas żołnierza, zastępującymi typowe Pick 10. Wybierając Dywizję na początku gry determinujemy specjalizację postaci, ale później i tak możemy dowolnie ją konfigurować.

Arsenał dostępy w becie to między innymi: M1941, M1 Garand, STG44, M1A1, PPSh-41, Type 100, Waffe 28, M1928, Lewis MG, MG 15, Bren, M1903, Winchester 1897.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Call of Duty: WW2 - Recenzja

Dobra kampania i udany multiplayer.

Call of Duty: WW2 - wszystkie Pamiątki (mementos)

Zobacz, gdzie znaleźć pamiątki - zaczynamy od misji D-Day.

H1Z1 w maju trafi na PS4

W zmodyfikowanej wersji.