Zwolnienia w studiu twórców Saints Row i Agents of Mayhem - raport

Odszedł między innymi szef zespołu.

W sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że w odpowiedzialnym za serię Saints Row oraz wydaną niedawno grę akcji Agents of Mayhem studiu Volition doszło do zwolnień.

Serwis Kotaku twierdzi - powołując się na trzy niezależne źródła - że w ubiegłym tygodniu z pracą pożegnało się ponad 30 członków ekipy. Dotychczas w firmie zatrudnionych było około 200 osób.

01
Agenci najwyraźniej nie odnieśli sukcesu

Wśród zwolnionych jest podobno także menedżer generalny Volition - Dan Cermak. Na razie nie wiadomo, kto przejął obowiązki szefa zespołu.

Powodem przeprowadzonej restrukturyzacji były najprawdopodobniej niższe od prognozowanych rezultaty osiągnięte przez Agents of Mayhem. Informatorzy portalu uważają, że Deep Silver - właściciel studia - nie jest zadowolone ze sprzedaży gry.

Wspomniana firma nie skomentowała jeszcze doniesień dziennikarzy Kotaku.

Volition założono w 1996 roku, ale cztery lata później zostało przejęte przez THQ. Po bankructwie spółki w 2013 roku, ekipę - wraz z prawami do serii Saints Row - wykupiło Deep Silver.

Agents of Mayhem jest najnowszym projektem deweloperów. Produkcja ukazała się pod koniec sierpnia na PC, PS4 i Xbox One, ale zebrała mieszane oceny.

Narzekano między innymi na nieciekawe postacie, niski poziom humoru oraz szereg błędów technicznych. Obecnie średnia not tytułu w serwisie Metacritic waha się - w zależności od platformy - od 63 proc. do 75 proc.

„W swej barwności i oryginalności produkcja sprawia wrażenie gry złożonej z odrzuconych wcześniej pomysłów z szuflad studia Volition, a twórcy w sposób zbyt natarczywy podkreślają „luzacki” charakter zabawy” - pisał Łukasz w recenzji Agents of Mayhem.

Akcja strzelanki toczy się w uniwersum Saints Row, tyle że w alternatywnym, powstałym w wyniku jednego z zakończeń dodatku Gat Out of Hell do czwartej odsłony cyklu. W tym świecie członkowie gangu świętych zostali stróżami prawa.

Wcielimy się w tytułowych agentów organizacji M.A.Y.H.E.M, których zadaniem jest powstrzymanie zagrażających światu złoczyńców i kryminalistów.

Istotnym elementem zabawy jest możliwość swobodnego przełączania się między różnymi postaciami w obrębie danej misji. Podczas rozgrywki dysponujemy trzema podopiecznymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Games with Gold: luty 2020 - pełna oferta

Call of Cthulhu, oryginalne Star Wars Battlefront i inne.

Gameplay z Vigil - duchowego spadkobiercy Resident Evil

Z kamerą i sterowaniem rodem z oryginalnych gier Capcomu.

EA pracuje nad rebootem Knights of the Old Republic?

Projekt ma połączyć motywy z dwóch odsłon serii.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami