Assassin's Creed Origins otrzyma interaktywne muzeum

W darmowej aktualizacji.

Ubisoft ogłosił, że w Assassin's Creed Origins pojawi się tryb edukacyjny, który jest swojego rodzaju interaktywnym muzeum.

Wariant trafi do gry w ramach bezpłatnej aktualizacji. Łatka powinna ukazać się na początku przyszłego roku - a więc już po premierze podstawowej produkcji - na PC, PS4 i Xbox One.

01
Wycieczka poświęcona mumifikacji zwłok

Opcja pozwoli graczom swobodnie zwiedzić starożytny Egipt, ale bez wątków fabularnych, walki czy ograniczeń czasowych z kampanii. Eksplorując Aleksandrię, Memphis, Gizę i inne lokacje, poznają różnorodne informacje na temat kraju rządzonego przez faraonów.

Tryb edukacyjny zaoferuje kilkanaście wycieczek przygotowanych wspólnie z egiptologami. Eksperci dokonali selekcji najciekawszych faktów związanych na przykład z wielkimi piramidami, procesem mumifikacji ciała czy życiem Kleopatry.

W trakcie wypraw gracze staną przed koniecznością przemieszczania się pomiędzy tak zwanymi „stacjami”. Informacje na dany temat nie tylko wyświetlą się na ekranie w formie tekstowej, ale zostaną także odczytane przez lektora.

Poszczególne lekcje mogą trwać nawet 20 minut. Ukończenie kilku wycieczek odblokuje dodatkowe postacie, którymi później pokierujemy podczas wizyty w interaktywnym muzeum. Pojawią się między innymi Aya (żona Bayeka), Kleopatra i Juliusz Cezar.

Jednocześnie ujawniono The Hieroglyphics Initiative - projekt badawczy, którego celem jest ułatwienie odszyfrowywania hieroglifów. Przedsięwzięcie opiera się na Google TensorFlow - technologii korzystającej z uczenia maszynowego, czyli techniki sztucznej inteligencji polegającej na automatycznym doskonaleniu swoich umiejętności na bazie zbieranych danych.

„Rozpoznawanie i identyfikacja obrazu to klasyczny przykład uczenia maszynowego, w którym specjalna aplikacja potrafi zidentyfikować rządany obiekt na podstawie zdjęcia” - czytamy w informacji prasowej.

Obecnie trwa gromadzenie materiałów źródłowych, a wiec oryginalnych fotografii przedstawiających starożytne hieroglify. W inicjatywie może wziąć udział każdy zainteresowany - wystarczy zarejestrować się na stronie przedsięwzięcia.

Assassin's Creed Origins opowie o początkach powstawania słynnego Bractwa Asasynów. Na czele zabójców w kapturach stanie Bayek z Siwy.

Produkcja jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Deweloperzy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Assassin's Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami