Zwiastun polskiej strzelanki Ruiner przypomina o premierze

Dynamiczna i brutalna walka.

Dzisiaj na PC, PS4 i Xbox One zadebiutowało Ruiner - cyberpunkowa strzelanka od warszawskiego studia Reikon Games. Wydawca gry - firma Devolver Digital - z okazji premiery opublikowała nowy zwiastun tytułu.

Akcja toczy w 2091 roku w mieście Rengkok. Wcielamy się w zamaskowanego psychopatę, starającego się uratować swojego brata z rąk korporacji Heaven, która sprzedaje dostęp do rozrywki w wirtualnych światach. Bohaterowi pomaga tajemnicza hakerka.

01
Pokaz fajerwerków

Obserwując wydarzenia w rzucie izometrycznym, bierzemy udział w dynamicznych potyczkach z przeciwnikami. Kluczem do sukcesu jest ciągłe pozostawanie w ruchu - szybkie poruszanie się po polu bitwy pozwoli uniknąć ataków wyprowadzanych przez oponentów.

Wrogów likwidujemy za pomocą zróżnicowanego arsenału. Twórcy oddali do naszej dyspozycji zarówno zwykłą rurę, jak i bardziej wyszukane narzędzia pokroju katany czy dwuręcznego miecza. Jest też ponad 20 rodzajów broni palnej, w tym pistolety, strzelby i karabiny strzelające plazmą.

Do tego gadżety oraz cybernetyczne implanty pozwalające skorzystać z umiejętności specjalnych. Wśród zdolności - ulepszanych podczas zabawy - są między innymi tarcza energetyczna i spowolnienie czasu.

Ruiner czerpie inspiracje „z kultowych, cyberpunkowych anime i klasycznych gier”. Nawiązania pojawiły się nie tylko w warstwie wizualnej, ale i dźwiękowej, którą współtworzył Susumu Hirasawa - kompozytor muzyki do japońskich filmów i seriali animowanych.

Reikon Games powstało w 2014 roku. Studio złożone jest z doświadczonych deweloperów: to między innymi były projektant w Techlandzie - Jakub Styliński - czy programista z CD Projekt Red, Marek Roefler.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami