Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trylogia The Journey Down dobiega końca po siedmiu latach prac

Klasyczna przygodówka.

Wczoraj na Steamie ukazał się trzeci rozdział klasycznej gry przygodowej The Journey Down, opowiadającej o poszukiwaniach legendarnej krainy Underland.

Tym samym twórcy z niezależnego studia SkyGoblin kończą trylogię, której opracowanie zajęło im siedem lat.

Fajne lampy

Pierwsza część debiutowała w maju 2012 roku, ale wcześniej była jeszcze oryginalna wersja z grafiką w niższej rozdzielczości i bez głosów postaci, oznaczająca właśnie start prac.

Drugi epizod ukazał się dopiero w sierpniu 2014 roku. „W planach jest jeszcze ostatnia, trzecia część opowieści. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie trzeba czekać równie długo” - napisaliśmy wtedy. Dość naiwnie, jak się okazuje.

Oczekiwanie było bowiem jeszcze dłuższe i zakończyło się dopiero wczoraj, 21 września.

Trzeci odcinek kosztuje obecnie 17,99 euro (ok. 77 zł). Jest też cały pakiet, za 31,09 euro (ok. 133 zł). Pierwszy odcinek, za skromne 99 eurocentów, można chyba uznać za demo. Trwają przeceny związane z zakończeniem trylogii, więc warto się pośpieszyć.

Cover image for YouTube videoThe Journey Down: Chapter Three Official trailer

Studio SkyGoblin ze Szwecji przygotowało klasyczną przygodówkę point'n'click w klimatach filmu noir, ze sporą dawką czarnego humoru i elementów voodoo. Wśród inspiracji wymienić można między innymi Grim Fandango.

Główni bohaterowie to para mechaników: Bwana oraz Kito. Fabuła koncentruje się na poszukiwaniach tajemniczej krainy Underland. W trzecim i ostatnim odcinku trafiamy ostatecznie do celu podróży i poznajemy odpowiedzi na wiele pytań.

W końcu!

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze