W Destiny 2 używamy różnych walut - to między innymi Migot, Legendarne odłamki i Jasny pył. Jest jednak jeszcze jeden rodzaj waluty. Takiej, której nie zdobędziemy po prostu grając.

Srebro - bo o nim mowa - zdobędziemy wyłącznie poprzez wydanie prawdziwych pieniędzy. Musimy odwiedzić Tess Everis, handlarkę, którą spotykamy już na początku gry na Farmie. Później obecna jest także w finalnej strefie socjalnej dla graczy na Ziemi.

Po rozmowie z Everis możemy rozszyfrować Jasne Engramy (Bright Engrams), kupić coś za Jasny pył, lub właśnie zakupić srebro. Przycisk „Kup srebro” znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, gdy rozmawiamy z Tess.

tess

Za srebro kupić możemy wyłącznie Jasne Engramy. W nich z kolei znajdziemy przedmioty kosmetyczne:

 • emotki (różne gesty, zabawne zachowania postaci, tańce - aktywowane przyciskami na d-padzie)
 • barwy, które możemy nałożyć na broń czy pancerz (każdą barwę tracimy po jednorazowym użyciu, jeżeli chcemy pomalować całego Strażnika na ten sam kolor, musimy kupić tyle barw jednego rodzaju, ile elementów ekwipunku chcemy przefarbować)
 • skórki broni egzotycznych (zmieniające wygląd konkretnych modeli broni)
 • statki (zmienia wygląd statku widocznego na ekranie ładowania)
 • Wróble (mogą mieć większą prędkość i zwrotność niż podstawowy model)
 • obudowy Ducha (mogą oferować różne specjalne bonusy)
 • żetony zwiększające czasowo ilość zdobywanego doświadczenia
 • niebieskie modyfikacje broni i pancerza (czyli te słabsze od legendarnych modów)

Warto zaznaczyć, że Jasne Engramy zdobywamy także za zbieranie punktów doświadczenia po osiągnięciu maksymalnego, 20 poziomu. Pasek doświadczenia dalej się zapełnia, ale zamiast zdobywać kolejny level, otrzymujemy Jasny Engram.

Modyfikacje sprzętu z takich engramów są bardzo powszechne, zdobywamy je często w trakcie rozgrywki, jako nagrodę z innych engramów czy też skrzyń.

Koszt srebra w Destiny 2

Srebro kupimy w PlayStation Store i Xbox Store, z poziomu gry. Możemy kupić cztery różne paczki waluty - nie możemy po prostu wybrać, ile waluty chcemy. Przygotowano konkretne zestawy.

 • 500 sztuk srebra - 21 zł
 • 1100 sztuk srebra - 42 zł
 • 2300 sztuk srebra - 84 zł
 • 5800 sztuk srebra - 209 zł

Jeden Jasny Engram - jeżeli kupujemy pojedynczo - to koszt 200 sztuk srebra, a więc najtańsza paczka wystarczy na dwa engramy. Jeżeli jednak kupimy zestaw dwóch Jasnych Engramów u Tess, zapłacimy 500 srebra. Zestaw 5 engramów to 800 sztuk srebra.

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Podsumowując, srebro to dodatkowa waluta, która tak naprawdę pełni funkcję mikropłatności. Mikrotransakcje są jednak w większości kosmetyczne, a te mające pewien wpływ na gameplay - modyfikacje broni i pancerza - są nieznaczne, a także powszechnie dostępne bez sięgania do portfela, do zdobycia w trakcie zwykłej rozgrywki.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama