Destiny 2 - egzotyczne bronie: jak je zdobyć, lista broni

Słoneczny strzał, MIDA, Borealis i inne.

Broń egzotyczna to najlepszy rodzaj broni w Destiny 2 - lepszy od broni typu legendarnego. Oznaczana jest żółtymi (czy też złotymi) ikonami na ekranie ekwipunku.

Dla odpowiedniego balansu rozgrywki, twórcy umożliwili wyposażenie wyłącznie jednej broni egzotycznej w jednym momencie. Oznacza to, że jeżeli używamy egzotycznej broni kinetycznej, to nie możemy już wyposażyć jednocześnie broni ciężkiej czy energetycznej tego samego typu jakości.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zabawa jest też trochę bardziej różnorodna, ponieważ każdy Strażnik nie biega z tym samym zestawem broni.

 • rozszyfrowując egzotyczne engramy u Kryptarcha (zdobywamy je losowo, z różnych skrzyń)
 • jako nagroda po meczach w Tyglu (mała szansa)
 • kupując broń u Xura
 • wykonując specjalne misje na broń egzotyczną (obecnie w ten sposób zdobędziemy 4 bronie - instrukcje poniżej)

Egzotyczne karabiny, pistolety czy strzelby wyróżniają się nie tylko dobrą wartością Ataku. Przede wszystkim, oferują wyjątkowe cechy specjalne, które wyróżniają tego rodzaju broń na tle broni legendarnych czy rzadkich.

Lista broni egzotycznych

Poniżej wymieniamy dostępne i odnalezione obecnie w Destiny 2 rodzaje broni egzotycznej. Odsyłamy też do opisów misji z nimi związanych, jeżeli zadania tego typu występują w grze. Wymieniamy też najważniejsze cechy każdej broni.

Listę na bieżąco aktualizujemy.

A.D.R.I.A.N. / D.A.R.C.I.

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram

Automatyczny karabin snajperski z 7 pociskami w magazynku. Jego specjalna cecha pozwala dostrzec dokładne informacje na temat punktów zdrowia i innych statystyk przeciwnika, którego akurat mamy w celowniku. Kiedy wróg w celowniku jest podświetlony zieloną obwódką, obrażenia od trafień precyzyjnych są znacznie zwiększone.

adruab

Bezlitosność / Merciless

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram

Karabin fuzyjny zadający obrażenia słoneczne. Najważniejszą cechą tej broni jest zwiększanie szybkości ładowania kolejnych strzałów wraz z każdym trafieniem celu. W efekcie otrzymujemy świetne narzędzie do walki z bossami, których nie zabijemy dwoma czy trzema strzałami. Dodatkowo, przeładowanie broni jest szybsze po zabiciu wroga.

merci

Bojowy Lew / Fighting Lion

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram

Najbardziej poręczna i wygodna w użytkowaniu wyrzutnia granatów w Destiny 2. Ponadto, możemy wyposażyć go w slocie broni energetycznej (choć nadal korzysta z amunicji ciężkiej). Sami możemy też decydować, w którym momencie nastąpi detonacja granatu. Zadaje obrażenia próżniowe i najlepiej nadaje się do atakowania wrogów z tarczami, a nie całych grup przeciwników.

21755034_10212937903536094_1228385746_o

Borealis

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram (tylko na PS4 do 2018 roku)

To najbardziej przydatny karabin snajperski w grze ze względu na niepowtarzalną cechę - przytrzymując przycisk przeładowania, zmieniamy typ amunicji, wybierając rodzaj obrażeń: słoneczny, elektryczny lub próżniowy. Ma to spore znaczenie szczególnie w Nocnych Szturmach z modyfikatorem Pryzmatu, który płynnie zmienia wrażliwość wrogów na różne żywioły.

borealis_____kopia

Działo grawitacyjne / Tractor Cannon

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram

Nietypowa strzelba - strzela energetycznymi impulsami, które odpychają przeciwników. Przydatna w miejscach, gdzie wrogowie stoją nad przepaścią (na przykład w Szturmie Odwrócona Iglica). Zadaje obrażenia próżniowe, a celne trafienia czasowo zwiększają naszą prędkość.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_19_51_48

Król Szczurów / Rat King

Pistolet ten zyskuje dodatkową moc, gdy sojusznicy też mają wyposażoną tę samą broń egzotyczną - dlatego jest idealna, gdy wybieramy się na Najazd czy do Tygla z grupą, w której każdy dysponuje Królem Szczurów. Ponadto, oferuje chwilę niewrażliwości na obrażenia podczas przeładowania zaraz po zabiciu wroga.

ratking

Lanca grawitonowa / Graviton Lance

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram lub nagroda do wyboru po pierwszej misji fabularnej na Io

To karabin pulsacyjny, który zadaje obrażenia próżniowe. Jego cecha specjalna sprawia, że każdy ostatni nabój z serii zadaje większe obrażenia. Ponadto, zabici wrogowie wybuchają, raniąc pobliskich przeciwników. Oferuje lepszy zasięg niż większość karabinów tego typu.

21742156_10212937903936104_913570657_o

Legend of Acrius

Elektryczne pociski z tej strzelby penetrują wrogów i są wstanie zranić przeciwników znajdujących się za nimi (jeżeli są dostatecznie blisko). Ponadto, gdy wyposażymy tę właśnie broń, nasz radar staje się bardziej czuły i pokazuje przeciwników znajdujących się nieco dalej. Do tego oferuje nieco większy zasięg niż przeciętne strzelby.

DJuFy6FWsAEr52g

Multinarzędzie MIDA / MIDA Multi-Tool

Ten egzotyczny karabin zwiadowczy oferuje zwiększoną prędkość użytkownika, ulepszony zasięg i stabilność, a strzały odpychają wrogów. Ponadto, nasz radar pozostaje aktywny nawet wtedy, gdy celujemy przez przyrządy.

mida

Skrzydło czujności / Vigilance Wing

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram

Ten pulsacyjny karabin zadaje obrażenia słoneczne. Gdy go używamy, śmierć sojusznika - jeżeli zginie obok nas - sprawia, że otrzymujemy bonus do regeneracji zdrowia i prędkości. Dlatego to niezły wybór do rywalizacji w Tyglu. Dodatkowa cecha karabinu sprawia, że jest celniejszy i bardziej mobilny, gdy jesteśmy ostatnim żywym członkiem Składu.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_19_51_14

Słoneczny strzał / Sunshot

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram lub nagroda do wyboru po pierwszej misji fabularnej na Io

Ten słoneczny rewolwer sprawia, że zabici przy jego użyciu przeciwnicy wybuchają, zadając słoneczne obrażenia znajdującym się blisko nich przeciwnikom. Ponadto, każdy strzał zadaje lekkie obrażenia obszarowe. Świetna broń do walki z dużymi grupami wrogów - przy słabszych przeciwnikach możemy wywoływać efektowne reakcje łańcuchowe kolejnych eksplozji.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_19_51_38

Sturm

Legendarny rewolwer Sturm działa w symbiozie z pistoletem Drang, który zdobywamy w trakcie misji, którą musimy wykonać, by otrzymać Sturma. Zabójstwa Sturmem uzupełniają amunicję broni energetycznej (czyli na przykład Dranga), a zabójstwa pistoletem Drang oferują wzmocnienie precyzyjnych strzałów Sturmem (do przeładowania).

stur

Spis treści: Destiny 2 - poradnik, solucja

Zobacz też: Destiny 2 - misja Na łączach, jak zdobyć legendarną strzelbę Legend of Acrius

Zimne serce / Coldheart

 • Jak zdobyć: losowa nagroda, egzotyczny engram, dodatek do pre-orderów
My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_19_51_27

Reprezentant nietypowego rodzaju broni - karabin wiązkowy. Strzela energetyczną wiązką, laserem. Im dłużej trafiamy wiązką jednego oponenta, tym coraz większe obrażenia mu zadajemy, dlatego Coldheart jest świetny do walk z bossami. Zadaje obrażenia elektryczne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami