Divinity: Original Sin 2 z 500 tys. sprzedanych egzemplarzy na PC

Problem dla serwerów gry.

Gra Divinity: Original Sin 2 od studia Larian dociera już do 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na PC, co stanowi niebywały sukces dla niezależnej produkcji RPG.

- To fantastycznie i znacznie powyżej naszych oczekiwań - komentuje Swen Vincke, właściciel firmy. - Dobijamy do poziomu 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, co w poprzedniej odsłonie serii zajęło nam dwa czy trzy miesiące.

1
Pali się!

Sytuacja nie jest obecnie jasna, lecz wydaje się, że menedżer wlicza także egzemplarze sprzedane w programie Early Access na Steamie, gdzie Divinity: Original Sin 2 debiutowało niemal dokładnie rok temu.

Minusem ogromnej popularności jest znaczne obciążenie serwerów gry, obsługujących wiele z kluczowych elementów gry: kooperację, tryb Mistrza Gry czy arenę do sieciowej rywalizacji. Vincke zapewnia, że sytuacja pod tym względem powinna wkrótce się poprawić.

Larian czekało z decyzją o pracach nad konwersjami na konsole właśnie na pierwsze wyniki sprzedaży. Te - jak widać - są świetne, więc porty prawdopodobnie powstaną, choć Vincke niczego nie potwierdza.

- Skupiamy się na pierwszym patchu na PC, co zaplanowano na ten tydzień - mówi. - Mnóstwo graczy przekłada się na mnóstwo problemów i staramy się zająć się nimi tak szybko, jak to tylko możliwe. Potem będzie czas na zasłużony odpoczynek dla zespołu, a następnie ponownie włączymy komputery.

Zobacz: Divinity: Original Sin 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednie Divinity: Original Sin trafiło na konsole z ponad rocznym opóźnieniem, w sprawnie działającym wydaniu Enhanced Edition, więc podobnie może być w przypadku najnowszej odsłony.

Akcję produkcji osadzono tysiące lat po wydarzeniach przedstawionych w Divinity: Original Sin z 2014 roku. Kierując własnym bohaterem, wpłyniemy na losy fantastycznego świata, decydując między innymi o tym, kto zostanie następnym bogiem Rivellon.

Podczas potyczek bardzo ważne jest wykorzystanie elementów otoczenia, a jedną z nowości jest tryb sieciowej rywalizacji. Do tego opcja rozgrywki jako Mistrz Gry, pozwalająca stworzyć własne kampanie dla naszych znajomych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami