Activision: Destiny 2 bije rekordy sprzedaży i zainteresowania

Szczegółów nie podano.

Activision pochwaliło się, że Destiny 2 osiągnęło największe wyniki sprzedaży w pierwszym dniu dystrybucji poprzez PlayStation Store w historii tej usługi.

Nie podano konkretnych liczb. Nie wiemy też, co oznaczają „wyniki sprzedaży” - sumę egzemplarzy czy przychody?

1
Jakiś rekord zawsze się znajdzie

Co więcej, tytuł może też pochwalić się największą liczbą jednocześnie zalogowanych graczy w całej historii marki. Tutaj znamy już dokładniejsze dane - w ostatnią sobotę na serwerach sieciowej strzelanki było ponad 1,2 miliona osób.

Wcześniej w tym roku Activision zapewniało także, że również liczba zamówień przedpremierowych gry była wyższa niż w przypadku pierwszej części.

„Kiedy połączymy to z faktem, że wersja PC dopiero oczekuje na premierę, Destiny 2 bez wątpienia staje się jednym z największych wydarzeń bieżącego roku w branży gier” - komentuje Erich Hirshberg, prezes Activision.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

„Jesteśmy pozytywnie zszokowani faktem, że przez osiem dni z rzędu widzieliśmy więcej niż milion graczy jednocześnie podróżujących przez świat produkcji” - dodaje Pete Parsons, prezes Bungie.

Jest jeszcze bardzo specyficzny rekord, mówiący o tym, że już trzeci rok z kolei Destiny jest najchętniej oglądaną grą na Twitchu, licząc w obejrzanych minutach nagrania, jeśli wziąć pod uwagę produkcje na wyłączność dla konsol.

Najazd Lewiatan, udostępniony 13 września, natychmiast znalazł się na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych relacji na Twitchu liczonych według łącznej liczby widzów oglądających jednocześnie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami