Sky to „społecznościowa gra przygodowa” od twórców Journey

Tylko na sprzęt Apple.

Twórcy Journey oraz Flower - studio ThatGameCompany - ogłosili swój pierwszy projekt bez związku z konsolami Sony. Mowa o Sky, „społecznościowej grze przygodowej” na iOS.

Produkcję ujawniono wczoraj wieczorem na konferencji Apple. Maksymalnie ośmiu graczy z dowolnego zakątka świata będzie współpracowało, eksplorowało latające wyspy i przyzywało duchy.

- Uważam, że prawdziwe szczęście pochodzi od osoby, która chce pomagać innymi i w grze jest wiele związanych z tym systemów - wyjaśnia dyrektor kreatywny Jenova Chen w rozmowie wideo.

Wspomniana mechanika pozostaje obecnie tajemnicą, ale deweloper zasugerował, że Sky zaoferuje więcej opcji interakcji niż tylko standardowa kooperacja i współpraca.

- Jeśli zastanowimy się nad interakcjami graczy w Journey, to nie ma ich zbyt wiele - tłumaczy Chen. - Niemal jakby jedna osoba grała ciągły, stały ton w całej melodii. Ale teraz, dzięki wielu osobom, mamy sporo różnych parametrów. Pomagają sobie? Rywalizują? Bronią się wzajemnie?

Dyrektor kreatywny porównał Sky do zmieniającego się wraz z upływem czasu serialu telewizyjnego, w odróżnieniu od poprzednich produkcji ThatGameCompany, które kończyliśmy najpewniej tylko raz.

- Chcemy stworzyć stale zmieniającą się przestrzeń, gdzie wcześniej doświadczane rzeczy mogą się zmienić, a nowe miejsca otworzyć - dodał.

Sky debiutuje zimą tego roku na iPhone'a, iPada oraz Apple TV. W rozmowie wielokrotnie powtarzano o grze „w pierwszej kolejności na urządzenia mobilne”, co zdaje się sugerować konwersje w przyszłości.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami