Przezroczyste ściany i jesienna mapa w nowej łatce Rocket League

Oraz wiele innych.

Psyonix ujawniło szczegóły na temat kolejnej dużej aktualizacji nastawionego na sieciową zabawę Rocket League. Łatka ujrzy światło dzienne 28 września.

W patchu twórcy wprowadzą szereg nowości i usprawnień. Pojawi się między innymi opcja włączenia przezroczystych obiektów, co pozwoli graczom dostrzec piłkę nawet jeżeli znajdzie się w części mapy zasłoniętej przez ścianę.

01
Jesienna mapa Farmstead

W planach jest też dodanie funkcji rozgrywki po sieci lokalnej. Na razie mechanizm zawita tylko na PC, ale w przyszłości trafi również na pozostałe platformy docelowe.

Aktualizacja zaimplementuje także tryb obserwatora w wersji beta. Kontrolę nad ujęciami będzie miała sztuczna inteligencja, która - bazując na informacjach o poszczególnych graczach - przewidzi zagrywki uczestników zabawy, by pokazać zmagania z odpowiedniego kąta.

Co ciekawe, kamera wykryje obecność tak zwanych smerfów, czyli doświadczonych osób, które zakładają nowe konta w celu zmierzenia się z początkującymi rywalami.

Łatka zaoferuje też kolejny rodzaj map - plansze powiązane z daną porą roku. Przez całą jesień dostępna będzie inspirowana okresem spadających liście lokacja o nazwie Farmstead. Natomiast w zimie pojawi się poziom z motywami śnieżnymi.

Deweloperzy szykują także standardowe wersje alternatywnych aren - Wasteland i Starbase Arc. Celem zmian jest ujednolicenie zmagań rankingowych.

Psyonix wprowadzi również pewne modyfikacje do ograniczonych czasowo wydarzeń. Biorąc udział w tego typu akcjach, gracze zdobędą między innymi Decryptor - klucz otwierający dowolną skrzynię.

Poza tym autorzy przeprojektują nieco system nagród za dany sezon. Teraz na zakończenie każdego kolejnego okresu rozgrywek - począwszy od bieżącego - otrzymamy animowany baner, którym przyozdobimy swój profil. Do tego ponad 90 darmowych przedmiotów.

To jednak nie wszystko - w późniejszym okresie na PC pojawi się wczesna wersja systemu turniejowego. Mechanizm umożliwi zainteresowanym organizowanie własnych zawodów przeznaczonych dla maksymalnie 128 drużyn.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami