Przezroczyste ściany i jesienna mapa w nowej łatce Rocket League

Oraz wiele innych.

Psyonix ujawniło szczegóły na temat kolejnej dużej aktualizacji nastawionego na sieciową zabawę Rocket League. Łatka ujrzy światło dzienne 28 września.

W patchu twórcy wprowadzą szereg nowości i usprawnień. Pojawi się między innymi opcja włączenia przezroczystych obiektów, co pozwoli graczom dostrzec piłkę nawet jeżeli znajdzie się w części mapy zasłoniętej przez ścianę.

01
Jesienna mapa Farmstead

W planach jest też dodanie funkcji rozgrywki po sieci lokalnej. Na razie mechanizm zawita tylko na PC, ale w przyszłości trafi również na pozostałe platformy docelowe.

Aktualizacja zaimplementuje także tryb obserwatora w wersji beta. Kontrolę nad ujęciami będzie miała sztuczna inteligencja, która - bazując na informacjach o poszczególnych graczach - przewidzi zagrywki uczestników zabawy, by pokazać zmagania z odpowiedniego kąta.

Co ciekawe, kamera wykryje obecność tak zwanych smerfów, czyli doświadczonych osób, które zakładają nowe konta w celu zmierzenia się z początkującymi rywalami.

Łatka zaoferuje też kolejny rodzaj map - plansze powiązane z daną porą roku. Przez całą jesień dostępna będzie inspirowana okresem spadających liście lokacja o nazwie Farmstead. Natomiast w zimie pojawi się poziom z motywami śnieżnymi.

Deweloperzy szykują także standardowe wersje alternatywnych aren - Wasteland i Starbase Arc. Celem zmian jest ujednolicenie zmagań rankingowych.

Psyonix wprowadzi również pewne modyfikacje do ograniczonych czasowo wydarzeń. Biorąc udział w tego typu akcjach, gracze zdobędą między innymi Decryptor - klucz otwierający dowolną skrzynię.

Poza tym autorzy przeprojektują nieco system nagród za dany sezon. Teraz na zakończenie każdego kolejnego okresu rozgrywek - począwszy od bieżącego - otrzymamy animowany baner, którym przyozdobimy swój profil. Do tego ponad 90 darmowych przedmiotów.

To jednak nie wszystko - w późniejszym okresie na PC pojawi się wczesna wersja systemu turniejowego. Mechanizm umożliwi zainteresowanym organizowanie własnych zawodów przeznaczonych dla maksymalnie 128 drużyn.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami