Bungie usunęło „symbol nienawiści” z Destiny 2

4chan „przeciekł” do gry.

Bungie w błyskawicznym tempie usunęło „symbol nienawiści” z jednego z elementów pancerza w sieciowej strzelance Destiny 2 - logo „kek” pojawiło się na legendarnych rękawicach Łowcy.

Wywodzące się z World of Warcraft słowo „kek” nabrało popularności na forum dyskusyjnym 4chan, gdzie wraz z upływem czasu wykreowano całe fikcyjne państwo, Kekistan. Miejsce to otrzymało nawet własną flagę, nawiązującą wyglądem do flagi nazistowskich Niemiec.

Zielone proporce z czarnym krzyżem widoczne były między innymi na niedawnych wiecach neonazistów w Stanach Zjednoczonych.

1
2

Bungie przyznało wczoraj wieczorem, że logo pojawiło się w Destiny 2. Twórcy przeprosili i zapowiedzieli usunięcie kontrowersyjnych treści.

„Doszło naszej uwadze, że rękawice w Destiny 2 posiadają elementy tożsame z symbolem nienawiści” - napisano na Twitterze. „To nie było naszym zamiarem. Usuwamy je.”

„Szczerze przepraszamy. To nie reprezentuje naszych wartości i pracujemy szybko, by poprawić błąd. Wyrzekamy się nienawiści w jakiejkolwiek formie”.

Część graczy sugeruje jednak, że trudno uwierzyć, by całkiem przypadkiem tak wiernie odwzorowano dość skomplikowany symbol, z charakterystycznym odcieniem zieleni włącznie. Być może ktoś w studiu stracił wczoraj pracę.

Pięć godzin później Bungie potwierdziło na Twitterze, że kontrowersyjne elementy usunięto z rękawic, zmieniając ich wygląd. Przed twórcami jest jednak jeszcze nieco pracy, ponieważ modyfikacje trzeba wprowadzić też w modelu przy inspekcji oraz z mini-ikony przedmiotu.

Twórcy wprowadzali poprawki w ramach wczorajszej konserwacji serwerów, która przedłużyła się o trzy godziny, być może właśnie ze względu na usuwanie „symbolu nienawiści”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami