Bethesda opublikowała nowy zwiastun powstającego horroru The Evil Within 2 od studia Tango Gameworks. Nagranie nakreśla fabułę gry.

Produkcja kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej części cyklu. Powróci Sebastian Castellanos - były policjant, który ponownie musi udać się do tajemniczego, cyfrowego świata w systemie STEM.

01
Sebastian zrobi wszystko, by uratować córkę

Bohater stanie przed zadaniem odnalezienia własnej córki, która dotychczas była uznawana za zmarłą. Okazuje się, że złowroga organizacja Mobius wykorzystała umysł dziecka - Lily - jako główny rdzeń dla wirtualnej rzeczywistości.

Gracze pomogą Sebastianowi w uratowaniu dziewczynki. Nie będzie to jednak proste zadanie, zwłaszcza, że - jak sugeruje najnowszy zwiastun - najwyraźniej zniknęła i jest poszukiwana również przez swoich porywaczy.

Trailer ujawnia też, że brak kontroli nad rdzeniem niesie ze sobą poważne konsekwencje dla STEM. Cyfrowy świat nawiedzają potwory, które tropią i zabijają mieszkańców, zaś system zaczyna ulegać zniszczeniu.

Główną lokacją w wirtualnej rzeczywistości jest miasto Union. Bohater nie orientuje się tym razem w terenie i jest zupełnie zagubiony, ale musi odnaleźć umysł Lily.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Jedną z innowacji w drugiej odsłonie są nieco obszerniejsze lokacje, które zaoferują większą - w porównaniu do oryginału - swobodę w eksploracji. Dzięki temu gracze otrzymają możliwość odszukania, a następnie zrealizowania zadań pobocznych.

Podczas zabawy spotkamy nowych wrogów, pojawi się także parę niedostępnych w poprzedniej części gadżetów. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z survival horrorem łączącym akcję, wysoki poziom trudności i skradanie.

The Evil Within 2 zadebiutuje 13 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały