Nintendo potwierdziło, że postanowiło wznowić produkcję konsolki Classic Mini NES, sprzedawanej z zestawem wbudowanych, klasycznych gier.

Urządzenie debiutowało w listopadzie ubiegłego roku, a efekt nostalgii szybko zadziałał - sprzęt błyskawicznie znikał ze sklepów, a ceny w serwisach aukcyjnych poszybowały w górę.

1
Oficjalna nazwa to Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System

Informacje o wstrzymaniu produkcji z kwietnia tego roku spotkały się ze sporym rozczarowaniem, ponieważ wielu zainteresowanych kupujących nigdy nie doczekało się swojego egzemplarza.

„NES Classic Edition nie powstało jako kontynuowane, stale obecne na rynku urządzenie. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie zadbaliśmy o więcej dostaw niż przewidywały pierwotne plany” - zapewniało wtedy Nintendo.

Na dostawy nowych urządzeń przyjdzie jednak poczekać. Przedstawiciel brytyjskiego oddziału producenta wspomniał o lecie przyszłego roku.

Już 29 września w Polsce debiutuje kolejne urządzenie tego typu, Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System - w skrócie SNES Mini lub SNES Classic.

W przypadku tej konsoli producent zapewnia, że wyciągnął odpowiednie wnioski po problemach z dostępnością NES Classic Edition, a więc SNES Classic Edition trafi do sklepów w większej liczbie egzemplarzy, z częstszymi dostawami już po debiucie.

Niewielkich rozmiarów urządzenia nie oferują opcji połączenia z internetem ani obsługi kartridżów. Wszystkie gry otrzymujemy w pamięci urządzenia i nie możemy ich usunąć, ani też zainstalować nowych.

Niezbędne elementy znajdują się w pudełku. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy kabel HDMI, kabel zasilający USB oraz dwa kontrolery przewodowe. Końcówkę zasilacza trzeba kupić osobno, choć możliwe, że wielu graczy ma już taką w domach, choćby do ładowania telefonów.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały