Destiny 2 - Utracone sektory (Lost Sectors)

Ukryte skarby.

Utracone sektory (Lost Sectors w angielskiej wersji) w Destiny 2 to jedna z nowych aktywności pobocznych do wykonywania w trakcie swobodnego zwiedzania różnych obszarów. Dostępne są na każdej planecie.

Lokacje te dostępne są już od momentu, gdy po prologu po raz pierwszy odwiedzamy Europejską Martwą Strefę. Możemy zajrzeć do kilku w pierwszym obszarze, ale tak naprawdę lepiej skupić się na fabule i głównym wątku.

Nagrody, które otrzymujemy na końcu każdego Utraconego sektoru, dobierane są do poziomu naszego ekwipunku. Zawsze zdobędziemy więc coś, co może nieco zwiększyć nasz poziom Mocy. Dlatego też zalecamy, by eksploracją Ukrytych sektorów „na poważnie” zająć się po zdobyciu 20 poziomu doświadczenia i ukończeniu głównej fabuły.

Jak znaleźć Utracony sektor

Okazuje się, że Utracone sektory wcale nie są tak ukryte i utracone, jak sugeruje ich nazwa. Wystarczy bowiem włączyć mapę i odszukać ikonę, która podpowiada, gdzie się znajdują.

To jednak nie wszystko. Ikon nie możemy bowiem zaznaczać czy klikać. Musimy patrzeć na mapę i odpowiednio się poruszać, by dotrzeć do konkretnego miejsca. Gdy widzimy, że jesteśmy już w okolicy ikonki, musimy następnie znaleźć wejście do Utraconego sektora.

weaweawea

Jak widać na powyższym obrazku, na mapie dostrzec można ikonę symbolizującą Utracony sektor - taki, który już odwiedziliśmy, ma ikonę nieco wyblakłą (2), a nieodwiedzone są bardziej białe (1).

Gdy dotrzemy do odpowiedniego miejsca na mapie, w zlokalizowaniu wejścia pomoże symbol (3), umieszczony zawsze gdzieś w jego okolicy. W tym przypadku wejście jest w skale po prawej stronie.

Właściwie każdy Utracony sektor to podobna formuła - wchodzimy do środka, przemierzamy trochę korytarzy i docieramy do sal z przeciwnikami. W różnych sektorach to różne ilości wrogów, a czasem nieco większe lub mniejsze wyzwanie.

W ostatnim pokoju czy jaskini zawsze znajduje się także nieco cięższy oponent - z paskiem zdrowia o kolorze żółtym. Dopiero kiedy go pokonamy, zyskamy możliwość otworzenia skrzyni z łupem, która zawsze znajduje się gdzieś obok niego.

Nie można przewidzieć, jakie nagrody otrzymamy. Zawsze to trochę Migotu, a także żetony dla konkretnej planety, dzięki którym zwiększymy poziom reputacji. Zawsze to także jakiś sprzęt - ale nie mamy wpływu, czy o jakości niepospolitej, rzadkiej czy legendarnej. Nagrody są też słabsze, gdy wracamy do sektora, który już raz zwiedziliśmy.

Najwięcej Utraconych sektorów znajduje się w Europejskiej Martwej Strefie, bo aż 16. Tytan to tylko 3 sektory, Nessus oferuje 5 takich lokacji, natomiast Io znowu 3.

Podsumowując, Utracone sektory to przyjemne i szybkie aktywności, najlepiej do wykonania na 20 poziomie doświadczenia, gdy mamy już ponad 200 poziom Mocy. Przejście każdego to wyzwanie na kilka minut, może kilkanaście w przypadku nieco trudniejszych sektorów.

Następnie: Destiny 2 - Utracone sektory K1: Wspólnota

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami