Deweloperzy z niemieckiego studia Piranha Bytes opublikowali nowy materiał z gry Elex. Trailer z fragmentami rozgrywki skupia się na frakcji Kleryków.

Akcja rozgrywa się na planecie Magalan. To świat post-apokaliptyczny, ale odpowiednio rozwinięty i odrodzony po uderzeniu meteoru sprzed kilkuset lat. Katastrofa sprowadziła na planetę tajemniczy pierwiastek elex. To z nim związane są główne wątki fabularne, a różne frakcje mają inne podejście do potężnej substancji.

Klerycy to grupa rozwinięta technologicznie, ale nie opierająca się na zażywaniu pierwiastka - w przeciwieństwie choćby do frakcji Albów, którzy przyjmują elex w czystej formie, by wzmacniać swoje siły, przy okazji tłumić w sobie ludzkie uczucia.

Elex to RPG akcji z widokiem zza pleców postaci. Walka odgrywa istotną rolę. Bohater może używać zarówno mieczy, toporów i tarcz, jak też pistoletów i karabinów. Dostęp do niektórych elementów ekwipunku będzie związany z przystąpieniem do jednej z frakcji.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Po raz pierwszy w grze Piranha Bytes mamy do czynienie z eksploracją w prawdziwie otwartym świecie - bez ekranów ładowania. Zwiedzając lokacje odkryjemy ukryte obszary, a nawet dodatkowe zadania poboczne.

Gra debiutuje już 17 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Elex - Recenzja

Formuła Gothica i liczne problemy - tylko dla fanów.

Elex - Szpony: zlecenia, jak dołączyć, gdzie znajduje się ich siedziba

Zadania: Dziwny mechanizm, Szpony, W imieniu Szponów.

Elex - Miasto pod Kopułą: misje poboczne, cz. 2

Zadania: Spisywanie umowy, Środki bezpieczeństwa, Zapewnienie spokoju, Podejrzane interesy, Splądrowane przez łupieżców.

Brytyjska agencja nieruchomości wyceniła posiadłość z Wiedźmina 3 na ponad milion euro

Wyliczyła też ceny mieszkań ze Skyrima, Fallouta 4 i innych.