Liczba jednocześnie aktywnych graczy w PUBG przekroczyła milion

Następny sukces.

PlayerUnknown's Battlegrounds cieszy się ogromną popularnością. Dowodem są statystyki platformy Steam, z których wynika, że liczba jednocześnie aktywnych graczy w produkcji przekroczyła wczoraj milion.

W szczytowym momencie sieciowe boje toczyło w tym samym czasie 1028540 osób. Na drugim miejscu znalazła się Dota 2 z wynikiem nieco ponad 770 tysięcy użytkowników.

PUBG było też bliskie wyrównania rekordu wszechczasów w historii usługi Steam. Najlepszy rezultat pod względem liczby jednocześnie aktywnych graczy należy do wspomnianej gry MOBA od Valve i wynosi 1,29 mln (dzięki, Steam Charts).

Obecnie produkcja studia Bluehole nadal utrzymuje pozycję lidera, choć na serwerach znajduje się znacznie mniej osób - ponad 828 tysięcy.

01
Wczorajsze statystyki platformy Steam

Nie jest to jednak jedyne osiągnięcie PlayerUnknown Battlegrounds - niedawno twórcy poinformowali, że sprzedali 10 mln egzemplarzy gry. Wynik może dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę, że tytuł wciąż znajduje się we wczesnym dostępie i kosztuje 30 euro (127 zł).

Produkcja stawia na rozgrywkę w tak zwanej formule battle royale. Setka graczy trafia na ogromną wyspę - wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu. Jest też opcja rywalizacji grupowej.

Autorzy ciągle rozwijają projekt o kolejne elementy. W następnej aktualizacji zamierzają wprowadzić do nową broń - karabin Ruger Mini-14. Do tego mgła, rankingi w trybie FPP i naprawa szeregu błędów.

Data premiery łatki nie jest znana, ale w przyszłym tygodniu powinna pojawić się na serwerach testowych. Warto zaznaczyć, że twórcy zrezygnowali z publikowania mniejszych patchy - uznali, że dłuższy czas prac pozwoli na doszlifowanie dodawanych funkcji.

PUBG jeszcze przed końcem bieżącego roku powinno trafić na konsolę Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami