Okami HD zmierza na konsole oraz PC - raport

Informacje z Korei.

Koreańska agencja przyznająca grom kategorie wiekowe umieściła na swojej stronie internetowej informacje sugerujące, że Okami HD ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Gra zadebiutowała pierwotnie w 2006 roku na PS2. Później trafiła także na konsolę Wii. Wersja HD ukazała się na PS3 w 2012 roku.

Okami to przygodowa gra akcji, której twórcy czerpali inspiracje z popularnego cyklu The Legend of Zelda. Dlatego też jednym z kluczowych elementów zabawy jest eksploracja.

Są też zagadki środowiskowe oraz walka. Bohaterką jest Amaterasu - japońska boginii słońca w formie wilczycy. Podczas potyczek używa między innymi mocy ognia i wiatru.

Jednym z elementów wyróżniających Okami jest oprawa graficzna wzorowana na stylu malarstwa japońskiego Suiboku-ga, z wyraźnymi, czarnymi konturami obiektów i postaci.

Głównym projektantem gry jest Hideki Kamiya, który w 2006 roku założył z trójką współpracowników studio Platinum Games. Trzy lata później ukazała się pierwsza Bayonetta.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Powiązane gry

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami