Destiny 2 - waluty: Migot, Legendarne odłamki, Jasny pył

Jak zarabiać i zdobywać walutę.

Destiny 2 - podobnie jak pierwsza część serii - pozwala zdobywać i zarabiać różne rodzaje waluty, którą później wykorzystujemy w różnych celach. Każdą pozyskujemy też w inny sposób.

Poniżej opisujemy jak zdobyć konkretne waluty, a także co robić i jak spożytkować cenne zasoby, gdy już trochę uzbieramy.

Migot (Glimmer)

  • Wykorzystanie: Najczęstsza waluta wykorzystywana do zakupu różnych przedmiotów.

Migot to podstawowa i najbardziej pospolita waluta w Destiny 2 - coś na wzór złota czy zwykłej gotówki z innych gier wideo. Zdobywamy ją regularnie od samego początku przygody.

Zarabianie Migotu jest właściwie automatyczne i nie wymaga żadnych szczególnych czynności. Dostajemy go za każdego pokonanego wroga. Im silniejszy przeciwnik, tym więcej waluty otrzymamy. Nie musimy podchodzić do pokonanego - po wyeliminowaniu każdego zobaczymy po prawej stronie ekranu wiadomość, ile Migotu zdobyliśmy.

Ponadto, Migot zarabiamy także poprzez wykonywanie niektórych misji.

Jedynym wymagającej dodatkowej czynności sposobem zdobywania tej waluty jest rozkładanie przedmiotów na części. Na szczęście jest to czynność banalnie prosta. Wystarczy otworzyć ekwipunek, wybrać niepotrzebny nam już hełm, broń czy pancerz i kliknąć opcję „Rozmontuj”.

Migot otrzymamy poprzez rozkładanie przedmiotów pospolitych i niepospolitych, a więc oznaczanych ikonami szarymi oraz zielonymi.

migot
Za Migot kupimy między innymi modyfikacje wyposażenia (po ukończeniu fabuły)

Legendarne odłamki (Legendary Shards)

  • Wykorzystanie: Zakup przedmiotów egzotycznych u kupca Xura; ulepszanie przedmiotów (nasycanie)

Ta waluta jest jedyną, na której zależy Xurowi - tajemniczemu kupcowi, który powraca w Destiny 2. Xur pojawi się po raz pierwszy już 15 września. To sprzedawca cennych, egzotycznych przedmiotów. Kupimy je za Legendarne odłamki.

Ceny przedmiotów w ofercie Xura nie są jeszcze znane.

Drugie zastosowanie Legendarnych odłamków to nasycanie przedmiotów - ulepszanie słabszych przedmiotów legendarnych lub egzotycznych poprzez rozmontowywanie potężniejszych przedmiotów.

Jak wskazuje nazwa, walutę tę zdobywamy przede wszystkim poprzez rozmontowywanie przedmiotów Legendarnych (oznaczonych fioletowymi ikonami) i egzotycznych (żółte ikony). By rozmontować przedmiot, wchodzimy do ekwipunku, najeżdżamy kursorem na przedmiot i wybieramy opcję „Rozmontuj”.

Legendarne przedmioty zaczynamy zdobywać w trakcie przygody po osiągnięciu 19-20 poziomu doświadczenia. Odłamki pozyskamy także ze skrzyń po wydarzeniach losowych i z Ukrytych sektorów po osiągnięciu 20 poziomu.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_09_11_27_05
Nasycenie broni wymaga nie tylko rozmontowania innej broni, ale też zużycia Legendarnych odłamków

Jasny pył (Bright Dust)

  • Wykorzystanie: Zakup przedmiotów kosmetycznych u Tess Everis.

Jasny był to waluta najrzadsza, ale i tak naprawdę najmniej potrzebna. Wydamy ją jedynie w sklepie Eververse u Tess Everis - po osiągnięciu 20 poziomu i ukończeniu fabuły.

Przykładowe przedmioty za Jasny pył to emotki, zdobienia broni, statki, barwy, obudowy duchów czy medaliony zwiększające liczbę zdobywanych punktów doświadczenia.

Jasny pył zdobędziemy między innymi z Jasnych Engramów (Bright Engrams), które otrzymamy od Tess za osiągnięcie każdego poziomu po poziomie 20 (liczba 20 pozostaje na miejscu, po prostu pasek doświadczenia zapełnia się od nowa). Engramy te kupimy też za srebro, które można kupić w Xbox Store czy PS Store za prawdziwe pieniądze.

Drugie źródło Jasnego pyłu to rozkładanie przedmiotów - obudów Duchów, statków lub Wróbli. Muszą być to jednak przedmioty tego typu dobrej jakości, a więc fioletowe. Za zielone otrzymamy tylko Migot.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami