Destiny 2 - jak odblokować wszystkie podklasy

Aktywacja drugiej i trzeciej specjalizacji.

Tak jak w pierwszym Destiny, tak i w sequelu każda klasa ma do dyspozycji różne podklasy. Jednak nie od początku gry wszystkie są dostępne. Poniżej opisujemy, jak odblokować wszystkie specjalizacje.

Zacznijmy od tego, że pierwsze godziny w Destiny 2 spędzimy korzystając z możliwości jednej podklasy. W przypadku każdej klasy jest to specjalizacja, którą twórcy wprowadzili w drugiej części, a więc nieznana z oryginału.

  • Łowca zaczyna z podklasą Gromodzierżca (po prologu)
  • Tytan zaczyna z podklasą Wartownik (po prologu)
  • Czarownik zaczyna z podklasą Ostrze Świtu (po prologu)

Jedną podklasę mamy dostępną w pierwszej misji prologowej. Później jednak tracimy naszą moc. Trafiamy na Farmę, gdzie aktywujemy misję Iskra. Dopiero na końcu tego zadania zyskujemy z powrotem część mocy i podklasę - jedną z wyżej wymienionych, w zależności od posiadanej klasy.

Odblokowanie drugiej i trzeciej podklasy

Każda klasa w Destiny 2 posiada w sumie trzy podklasy, jednak drugą i trzecią odblokowujemy dopiero w trakcie przygody. Co ciekawe, nie jest to związane z postępami w fabule czy konkretnymi misjami.

Drugą podklasę odblokujemy w okolicach 8 czy 9 poziomu doświadczenia - choć nie jest to pewne. Mamy tu do czynienia z pewnym stopniem losowości.

Odblokowanie podklasy odbywa się poprzez uczestnictwo w publicznych wydarzeniach. Po udanym wykonaniu zadania tego typu na miejscu zawsze pojawia się skrzynia z nagrodami. To właśnie w takiej skrzyni znajdziemy artefakt, który pozwoli odblokować drugą podklasę.

Nie można jednak powiedzieć, w którym momencie znajdziemy potrzebny artefakt, a także na którym dokładnie poziomie odblokujemy podklasę. Dlatego zawsze warto brać udział w wydarzeniach publicznych. Jest też szansa, że przedmiot znajdziemy po prostu w jednej ze skrzyń, na które natrafiamy podczas eksploracji.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_07_13_01_45
Ikona przykładowego publicznego wydarzenia

W pierwszej kolejności - najpewniej nieco przed osiągnięciem 10 poziomu doświadczenia - odblokujemy subklasę Szturmowca dla Tytana, Kroczącego przez próżnię dla Czarownika lub Strzelca dla Łowcy.

Dopiero później, po osiągnięciu 14 czy 15 - lub jeszcze wyższego - poziomu, mamy szansę na znalezienie kolejnego artefaktu i odblokowanie trzeciej podklasy: jednej z tych wprowadzonych w dodatku The Taken King do pierwszej części Destiny.

Zdobycie artefaktu to tylko początek procesu odblokowania podklasy. Kiedy zdobędziemy artefakt, w menu postaci zobaczymy ikonkę nowej podklasy i pasek postępu - teraz musimy wykonywać kolejne, dowolne publiczne wydarzenia, by zapełnić pasek postępu. Pasek zapełnia się też, gdy po prostu wykonujemy zwykłe misje, choć szybciej zapełnia się podczas współpracy.

Dopiero wtedy zyskamy możliwość aktywacji specjalnej klasowej misji dostępnej z poziomu mapy Europejskiej Martwej Strefy. Po wykonaniu takiej misji - wyłącznie samotnie - wreszcie odblokowujemy podklasę i możemy ją „wyposażyć”.

Na szczęście wszystkie punkty ulepszeń naszej postaci, które wydaliśmy w drzewku talentów pierwszej podklasy, są później dostępne od razu do wykorzystania w drzewku nowej podklasy. Dzięki temu nie musimy się przejmować, że zmieniając podklasę na nową będziemy nieco słabsi.

Następnie: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Destiny 2 - jak ulepszać pancerz, pojemność energii

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami