Destiny 2 - rodzaje energii i niszczenie tarcz energetycznych

Słońce, elektryczność i próżnia.

W Destiny 2 powraca podział obrażeń specjalnych na trzy rodzaje - potocznie można powiedzieć: żywioły - znane z pierwszej części. Poniżej opisujemy ich znaczenie i poprawne wykorzystanie w trakcie rozgrywki.

Podstawowe obrażenia to obrażenia kinetyczne, zadawane przez broń kinetyczną. Są najskuteczniejsze przeciwko zwykłym przeciwnikom, którzy nie korzystają z osłon energetycznych.

Trzy rodzaje energii w Destiny 2 to:

  • Próżniowa (Void)
  • Słoneczna (Solar)
  • Elektryczna (Arc)
My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_07_09_12_40
Od lewej: próżnia, słońce, elektryczność

Broń energetyczna związana jest właśnie z różnymi typami obrażeń. Także broń ciężka zadaje obrażenia związane z konkretnym typem energii. Na powyższym obrazku widzimy kolejno oznaczenia energii próżniowej, słonecznej i elektrycznej.

Warto zaznaczyć, że różne typy obrażeń nie mają większego znaczenia w PvP. Podczas rywalizacji nie otrzymujemy bonusu do obrażeń, niezależnie od specjalizacji klasowej oponentów.

Energia kontra tarcze

Najważniejszym elementem związanym z trzema rodzajami energii i obrażeń są tarcze przeciwników. Nie chodzi tutaj o tarcze w dosłownym znaczeniu - bo takie też niektórzy wrogowie posiadają. Chodzi o energetyczne bariery otaczające niektórych wrogów.

Na poniższym screenie widzimy przeciwnika otoczonego błękitną tarczą. Znacznie zmniejsza ona otrzymywane przez wroga obrażenia - tak działa każda tarcza energetyczna, niezależnie od koloru.

By pozbyć się tarczy oponenta, wystarczy odpowiednio dobrać broń z konkretnym typem obrażeń. Na przeciwnika z niebieską tarczą najbardziej efektywna będzie więc broń z obrażeniami elektrycznymi.

tarcz
Przykład tarczy wrażliwej na obrażenia elektryczne (Arc)

Odpowiednio - na tarcze żółto-pomarańczowe najlepsze są obrażenia słoneczne (Solar), natomiast na tarcze fioletowe najlepsze będą broni z obrażeniami typu próżniowego (Void).

Wybór dobrego typu obrażeń skutkuje dwukrotnie większymi obrażeniami przeciw tarczom. Kiedy tarcza wroga zniknie, warto przełączyć się na broń kinetyczną, by niepotrzebnie nie marnować amunicji.

Nigdy nie możemy wyposażyć jednocześnie broni z trzema różnymi typami obrażeń (ponieważ broń kinetyczna nie zadaje obrażeń energetycznych), ale warto pamiętać, że broń w większości przypadków możemy zmienić podczas walki.

Wyjątkową bronią jest egzotyczny karabin snajperski Borealis. To broń ciężka, której typ obrażeń możemy zmieniać. Wystarczy, że przytrzymamy przycisk przeładowania broni, by przełączać się między typem elektrycznym, słonecznym i próżniowym.

Borealis możemy zdobyć dopiero po ukończeniu fabuły. Obecnie karabin ten jest dostępny tylko w Destiny 2 na PlayStation 4. Na Xbox One i na PC będzie dostępny w drugiej połowie 2018 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami