Destiny 2 - broń: rodzaje i zastosowanie

Kinetyczna, Energtyczna, Ciężka - co wybrać?

Broń to jeden z najważniejszych elementów Destiny 2. Kolekcjonowanie potężnych pukawek to dla wielu sedno zabawy, a nowe karabiny i pistolety zdobywamy praktycznie przy każdej okazji.

Sequel oferuje jednak przeprojektowany system uzbrojenia. Deweloperzy chcieli, by gracze częściej korzystali z różnych rodzajów broni. Zależało im też na lepszym balansie w meczach PvP.

Broń podzielono na trzy główne kategorie:

 • Kinetyczna. Bez efektu żywiołów, ale zadająca więcej obrażeń przeciwnikom bez tarcz.
 • Energetyczna. Z dodatkowym efektem żywiołów, a więc skuteczna przeciw tarczom. Typ słoneczny (Solar) przeciw tarczom pomarańczowym, typ elektryczny (Arc) przeciw niebieskim i typ próżniowy (Void) przeciw fioletowym.
 • Ciężka. Najpotężniejsze rodzaje broni: strzelby, wyrzutnie granatów, karabiny snajperskie. Zasilane fioletową amunicją, a więc tą, którą znajdujemy najrzadziej.
d2bron

Trzy pierwsze pola w lewej kolumnie ekwipunku (1) to odpowiednio, od góry: broń kinetyczna, energetyczna i ciężka. Możemy nosić przy sobie wiele egzemplarzy z każdej kategorii, by dowolnie zmieniać wyposażenie w trakcie zabawy.

Typy broni w Destiny 2

W każdej z wymienionych wyżej kategorii - kinetycznej, energetycznej i ciężkiej - znajdziemy różne rodzaje broni. Wymieniamy wszystkie typy, opisując ich zastosowanie. Warto wiedzieć, w jakiej sytuacji najlepiej wykorzystać dany rodzaj uzbrojenia.

 • Karabiny automatyczne (Auto Rifle). Jeden z najczęściej spotykanych rodzajów karabinów, a także najbardziej klasyczny i znajomy dla fanów strzelanek. Strzela ogniem automatycznym. Dobry podczas walk z grupami słabych oponentów atakujących nas tłumnie. Skuteczne na średnim dystansie.
 • Karabiny zwiadowcze (Scout Rifle). Idealna broń podstawowa na długi dystans. Odpowiednikiem z prawdziwego świata byłyby karabiny samopowtarzalne, a więc strzelamy po jednym pocisku. Dobre w obszarach z otwartymi przestrzeniami.
 • Karabiny pulsacyjne (Pulse Rifle). Broń pulsacyjna to coś pomiędzy karabinami automatycznymi i zwiadowczymi. Pod względem celności i zasięgu bliżej jej do tych drugich, ale strzelamy seriami, co wpływa na odrzut. Dobra na średnich i dalekich dystansach.
 • Rewolwery (Hand Cannon). Ulubieńcy publiczności - chyba najlepsza broń do strzałów w głowę na średnich i krótkich odległościach pod względem przyjemności z użytkowania. Zazwyczaj potężne i śmiertelnie skuteczne, ale z małą szybkostrzelnością i małym magazynkiem.
 • Broń boczna (Sidearm). Lżejsza i bardziej poręczna, a także bardziej szybkostrzelna wersja rewolwerów. Niektóre pistolety tego typu strzelają krótkimi seriami. Skuteczne na bliskim dystansie.
 • Pistolety maszynowe (Submachine Gun). Nowość w Destiny 2. Jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy z typów broni do szybkiego eliminowania wrogów z bliska. Mile widziany dodatek, biorąc pod uwagę, że strzelb w sequelu używamy rzadziej.
 • Karabiny snajperskie (Sniper Rifle). Broń ciężka. Niezastąpiona, jeżeli chodzi o trafianie w małe, czułe punkty silnych oponentów lub strzały w głowę. Niepokonane na dalekich dystansach, a więc i w otwartej przestrzeni.
 • Strzelby (Shotgun). Kolejna broń ciężka. Najlepsza z bliska, zabijająca wielu przeciwników jednym strzałem. Śmiertelnie niebezpieczna w PvP na mapach z dużą liczbą korytarzy i pomieszczeń.
 • Wyrzutnie rakiet (Rocket Launcher). Broń ciężka. Mało amunicji, ogromne obrażenia. Szczególnie dobre na zbite grupy cięższych przeciwników.
 • Granatniki (Grenade Launcher). Broń ciężka. Duża siła rażenia, zbliżona do rakietnic. Zaletą jest możliwość strzelania ponad przeszkodami bez wychylania się.
 • Karabiny fuzyjne (Fusion Rifle). Broń ciężka. Naładowane mocą żywiołów, strzelają wiązką energii po chwili od naciśnięcia spustu. Najlepsze do likwidowania tarcz bossów przy odpowiednim doborze żywiołów.
 • Miecze (Sword). Specyficzny rodzaj broni ciężkiej, bo jedyny przedstawiciel broni białej. W zwarciu równie skuteczny, co strzelba. Jak w przypadku innych broni ciężkich, zużywa amunicję.

Ostatecznie, należy pamiętać, że niektóre rodzaje broni są niezbędne tylko w przypadkach wyjątkowo trudnych wyzwań - na przykład Najazdów (Raid) czy niektórych Szturmów (Strike). Poza tym, zawsze najlepiej wybierać taki typ broni, którym gra się nam najprzyjemniej.

Fakt, że możemy wyposażyć dwa rodzaje broni podstawowej (kinetyczną oraz energetyczną), a także broń ciężką, sprawia, że zawsze możemy być przygotowani na różne scenariusze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami