Video: Najlepsze gry z uniwersum Tolkiena

Nie tylko Cień Mordoru.

Gier czerpiących inspirację z twórczości J. R. R. Tolkiena jest całe mnóstwo. Czy jednak we wszystkie warto zagrać? Zdecydowanie nie. Wybraliśmy więc dziesięć tytułów z akcją osadzoną w Śródziemiu, które zasługują na uwagę.

Większość graczy nie utożsamia „Władcy Pierścieni” z walką turową, jednak okazuje się, że to bardzo dobrze współpracujący duet. Władca Pierścieni: Trzecia Era to nieinnowacyjne, ale czerpiące od najlepszych przedstawicieli gatunku RPG z cieszącą - w swoich czasach - oko grafiką i zadowalającą historią. W sukcesie nie przeszkodziło nawet pominięcie lootu czy rozbudowanego zarządzania drużyną.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2 to idealny wybór dla fanów tego uniwersum, którzy mają taktyczne zacięcie i chęć dowodzenia oddziałami wielkich armii w skali znanej do tej pory jedynie z filmów Petera Jacksona.

Ta gra to zdecydowanie najlepszy RTS o Śródziemiu w historii - dość powiedzieć, że w roku premiery otrzymał całkiem pokaźną liczbę nagród i był jednym z najchętniej kupowanych tytułów na PC. Grze zarzucano jedynie niezbalansowany tryb wieloosobowy, ale plusów było znacznie więcej. Cieszyła szczególnie sztuczna inteligencja, wielkość map oraz możliwość wybrania dobrej lub złej drogi w kampanii dla jednego gracza.

Strategia znajduje swoich odbiorców, jednak większość oczekuje od gry o Śródziemiu obrania innej drogi, dlatego takim sukcesem cieszyła się produkcja znana w Polsce pod nazwą Władca Pierścieni: Powrót Króla. Tytuł czerpał całymi garściami nie tyle z twórczości Tolkiena, o ile reżysera Petera Jacksona, przenosząc wydarzenia z filmów na ekrany komputerów i konsol.

Zobacz: Ranking Gier 2017 - najlepsze gry roku

Zaskakująco nowoczesny system walki robi wrażenie nawet dzisiaj i wciąż daje frajdę. Świetnie zaprojektowane animacje, kombinacje ciosów i drzewka umiejętności sprawiły, że Powrót Króla był strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie polecamy zagrać w ten tytuł, szczególnie, jeśli nie miało się okazji zrobić tego w przeszłości.

W materiale opowiadamy też o brutalnym atakowaniu goblina, odcinaniu głowy orkowi oraz najbardziej rozbudowanym wirtualnym Śródziemiu w historii.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami