Potwierdzono remake Yakuza 2

Zapowiedziano też Yakuza Online na PC i urządzenia mobilne.

Sega potwierdziła niedawne doniesienia i podczas zorganizowanej w Tokio prezentacji oficjalnie zapowiedziała Yakuza Kiwami 2 na PS4 - remake drugiej części cyklu opowiadającego o japońskiej mafii.

Gra bazuje na silniku szóstej odsłony serii, dzięki czemu zaoferuje lepszą względem oryginału oprawę graficzną. Twórcy szykują też dodatkowy scenariusz, w którym pokierujemy Majimą Goro.

Do tego odświeżony dubbing - głosu niektórym postaciom użyczą nowi aktorzy.

Yakuza Kiwami 2 w Japonii zadebiutuje 7 grudnia. Nie podano szczegółów na temat wydania tytułu na rynkach zachodnich. Warto jednak wspomnieć, że na remake pierwszej części gracze z USA i Europy musieli czekać półtora roku.

Pierwowzór ukazał się w 2006 roku, na PS2. Do Starego Kontynentu i Stanów Zjednoczonych trafił dopiero dwa lata później, w 2008 roku.

Sega ujawniła także New Yakuza Project - serię gier osadzoną po wydarzeniach przedstawionych w szóstej odsłonie cyklu. Bohaterem, na którym skupią się kolejne produkcje, jest nie Kazuma Kiryu, a czterdziestoletni Kasuga Ichiban.

Akcję ponownie osadzono w Kamurucho - fikcyjnej dzielnicy Tokio. Region jednak „stracił swoją dawną pasję i zmierza do powolnej śmierci”. Gracze postarają się przywrócić obszarowi dawną świetność. Fabułę nakreśla opublikowany film, dostępny jednak tylko w japońskiej wersji językowej.

Pierwszą pozycją wchodzącą w skład nowej serii jest Yakuza Online - tytuł sieciowy zmierzający na PC oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Nie podano zbyt wielu szczegółów, wiadomo jednak, że twórcy oprą zabawę na modelu Free to Play. Zainteresowani zagrają więc za darmo, choć pojawią się opcjonalne transakcje cyfrowe. W Japonii produkcja ukaże się w 2018 roku.

W planach jest również większa gra o kodowej nazwie Shin Yakuza, tworzona z myślą o konsoli. Nie wyjawiono jednak żadnych detali związanych z projektem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami