Pustynna mapa PlayerUnknown's Battlegrounds na pierwszym screenie

Plus: nowe opcje od Nvidii.

Studio Bluehole zaoferowało pierwszy rzut oka na pustynną lokację w sieciowym PlayerUnknown's Battlegrounds. Nowa mapa trafi do gry w nadchodzących miesiącach - nie znamy dokładnej daty.

Twórcy zastrzegają na Twitterze, że mamy do czynienia z wczesną wersję i wiele może się jeszcze zmienić.

1
Pustynna mapa

Choć pustynia kojarzy się raczej z pustką, to pierwszy screen prezentuje gęsto zabudowane miasto, pełne wysokich budynków, ale także uliczek i placów. Całość otaczają wysokie, skaliste góry, służące zapewne za odpowiednik wody z domyślnego pola walki.

Obserwujemy na pewno tylko drobny wycinek - samo miasteczko, choć spore, byłoby zbyt małe, by pomieścić setkę grających.

Za prace nad pustynną lokacją odpowiadają dwa zespoły: w Stanach Zjednoczonych i w Szwecji. Takie podejście ma sprawić, że działania nie wpłyną negatywnie na dalszy rozwój podstawowej wersji gry w centrali Bluehole w Korei.

Warto przypomnieć, że powstają także inne lokacje: jedna stawiająca już na arktyczne warunki, druga inspirowana śródziemnomorskimi widokami.

Jeśli o popularnym PlayerUnknown's Battlegrounds mowa, to na targach Gamescom potwierdzono nie tylko sprzedaż ośmiu milionów egzemplarzy, ale ujawniono także nowe opcje dla posiadaczy kart graficznych Nvidii.

Poza cieniowaniem powierzchniowym HBAO+ mowa również o interesującym wsparciu dla rejestrowania rozgrywki za pomocą ShadowPlay. System będzie automatycznie zapisywał każde zabójstwo, zgon czy zwycięstwo w meczu, by gracz mógł następnie błyskawicznie podzielić się klipem w serwisie YouTube czy Imgur.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami