Piranha Bytes planuje już Elex 2 - raport

Ujawnia Unia Europejska.

Ambitne Elex od Piranha Bytes i THQ Nordic debiutuje dopiero w październiku tego roku, lecz wygląda na to, że twórcy szykują już drugą odsłonę serii.

Jak bywało już w przeszłości, źródłem „przecieku” są dokumenty Unii Europejskiej, związane z przyznanym na tytuł dofinansowaniem. Szczegółów doszukał się niemiecki serwis GamesWirtschaft (dzięki, GryOnline).

1
Elex. Część pierwsza.

Na projekt o wiele mówiącym tytule „Elex 2” przeznaczono 150 tysięcy euro, co ma stanowić 9 procent całego budżetu.

Wniosek złożyła tajemnicza firma AWinS 2011 GmbH, mieszcząca się pod tym samym adresem, co Pluto 13, właściciele Piranha Bytes. Również menedżer zarządzający oboma podmiotami jest taki sam.

Pełna lista projektów wspieranych w ramach Creative Media Europe 2017 ujawnia także kilka innych interesujących tytułów. Polskie gry to Diama od studia Plastic, Mythology Cube od Wasteland Interactive i Dreamtime od 11 bit studios.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Cyanide pracuje nad Werewold - Earth Blood (to zapewne projekt na bazie Wilkołak: Apokalipsa dla Focus Home Interactive), The Chinese Room rozwija tajemnicze Little Orpheus, a Daedalic Entertainment - Superlatent.

Oczywiście należy pamiętać, że we wnioskach o dofinansowanie często podaje się robocze tytuły, które często ulegają potem zmianie.

Elex ukaże się 17 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami