Meve bohaterką pierwszej kampanii fabularnej do Gwinta

Ujawniono szczegóły.

CD Projekt poinformował, że pierwsza kampania fabularna do karcianki Gwint nosi tytuł „Wojna Krwi” i ukaże się jeszcze w tym roku. Główną bohaterką jest Meve, królowa Lyrii i Rivii.

„Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane. O tym jak potoczy się historia Meve oraz o losach jej królestwa i postaci, które spotka na swej drodze, zadecydujesz Ty” - czytamy w opisie.

Jak działa kampania? Gracz będzie przemierzał ręcznie narysowaną mapę, obserwując sytuację w rzucie izometrycznym i wchodząc w interakcje z przeróżnymi obiektami i postaciami.

Zadbamy o obóz i surowce, a następnie zajmiemy się rekrutacją i trenowaniem jednostek - kart - do talii. Jak można się domyślać, potyczki rozstrzygniemy w karcianych starciach ze sztuczną inteligencją, niekiedy przy niespodziewanie zmodyfikowanych zasadach.

Kampania fabularna trafi na PC, PS4 i Xbox One i będzie zapewne odpłatna.

Twórcy przygotowują także dwadzieścia całkiem nowych kart, z których skorzystamy również w standardowym trybie sieciowym.

Jednocześnie na targach Gamescom ujawniono oficjalną serię zmagań e-sportowych, pod nazwą Gwent Masters. Szczegóły na oficjalnej stronie.

W puli nagród jest około milion dolarów, z serią otwartych turniejów kwalifikacyjnych, eliminacjami i wielkim finałem w styczniu 2019 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami