„Orientacyjna” cena Xbox One X w Polsce - 2099 zł

Dla wersji Project Scorpio.

Polski oddział Microsoftu potwierdził, że „orientacyjna” cena Xbox One X w Polsce wynosi 2099 zł.

Co interesujące, mowa jak na razie tylko o specjalnej edycji limitowanej Project Scorpio, dostępnej wyłącznie w przedsprzedaży.

1
Xbox One X Project Scorpio

Jak podano w informacji prasowej, Xbox One X Project Scorpio jest dostępny - lub wkrótce będzie - w ramach preorderów przedpremierowych w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Komputronik, Media Expert, MediaMarkt i Saturn i X-kom oraz w internetowym sklepie Microsoftu.

W skład zestawu wchodzi konsola i pad w limitowanej edycji Project Scorpio, podstawka pionowa, kabel HDMI, kabel zasilania, 14-dniowy próbny abonament Xbox Live Gold oraz miesięczny abonament Xbox Game Pass.

Przypomnijmy: procesor Xbox One X jest o około 30 procent szybszy niż ten z Xbox One. Procesor graficzny (GPU) jest 4,6-krotnie mocniejszy. Istotne jest również to, że udostępniono więcej pamięci RAM dla obsługi gier. Oznacza to, że wyświetlanie tekstur czy grafik wysokiej jakości w rozdzielczości 4K będzie łatwiejsze i szybsze.

Zobacz: Xbox One X - wszystko o nowej konsoli

W przeciwieństwie do PS4 Pro, Microsoft przygotował wytyczne, które mówią, że wszystkie tryby działania gry i dostępne dla wyświetlaczy 4K mają być także dostępne na innych ekranach. Jeżeli uruchomimy tryb 4K na ekranie Full HD, otrzymamy skalowaną w dół rozdzielczość, co poskutkuje ostrzejszym obrazem.

Wreszcie, na nowym sprzęcie lepiej zadziałają też gry z X360. Można liczyć nie tylko na większą płynność, ale też brak tearingu i najwyższą rozdzielczość przy technologii dynamicznej rozdzielczości. Do tego lepsze tekstury i krótsze czasy ładowania.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami