Darmowa wersja próbna gry akcji Prey dostępna na PC

Pierwsza godzina zabawy.

Bethesda opublikowała na PC darmową wersję próbną Prey - gry akcji opracowanej przez deweloperów ze studia Arkane.

Zainteresowani mogą pobrać stosowne pliki za pośrednictwem platformy Steam. Do ściągnięcia jest nieco ponad 8,7 GB danych.

prey_trial
Prey mogą sprawdzić za darmo także posiadacze PC

Próbna wersja pozwala graczom zapoznać się z pierwszą godziną tytułu. Tyle powinno wystarczyć, aby ukończyć początkowe sekwencje i dotrzeć do stacji Talos 1, gdzie toczy się właściwa akcja produkcji. Dokonane postępy można przenieść do pełnego wydania.

Dotychczas bezpłatnie sprawdzić grę mogli tylko posiadacze konsol - na Xbox One i PlayStation 4 demo pojawiło się w kwietniu. Do tej pory nie wiadomo było czy trafi na PC.

Jednocześnie zaktualizowano wspomnianą wersję demonstracyjną dostępną na platformach Sony i Microsoftu, zamieniając ją w trial, który dzisiaj zawitał na komputery osobiste. W ten sposób dodano opcję eksportu zapisów rozgrywki i osiągnięć do finalnej odsłony Prey.

Natomiast w ubiegłym tygodniu światło dzienne ujrzała kolejna aktualizacja gry. Łatka oznaczona numerem 1.05 wyeliminowała szereg błędów, a także rozwiązała problem z zacinaniem w wersji PS4.

Akcja tytułu osadzona jest w przyszłości. Gracz wciela się w pana lub panią Morgan Yu - na początku zabawy można wybrać płeć, co jednak nie wpływa na nic, poza wyglądem prowadzonej postaci.

Podopieczny trafia na stację Talos 1, gdzie prowadzone są eksperymenty na tyfonach - kosmitach potrafiących zamieniać się w przedmioty użytku codziennego. W pewnym momencie coś idzie jednak nie po myśli naukowców, a obcy wymykają się spod kontroli.

Gra nie jest typową strzelanką FPP, ponieważ ważnym elementem rozgrywki jest nie tylko walka, ale także eksploracja oraz pokonywanie przeszkód na różne sposoby. Stąd produkcję porównuje się do cyklów Deus Ex i BioShock.

Prey to projekt studia twórców Dishonored, lecz od innego oddziału tej firmy, z siedzibą w Teksasie. To również restart serii zapoczątkowanej w 2006 roku przez produkcję o takiej samej nazwie od zespołu Human Head.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami