Nowy materiał z Assassin's Creed Origins skupia się na bohaterze

Bayek z Siwy.

Serwis IGN opublikował nowy materiał wideo poświęcony grze Assassin's Creed Origins. Deweloperzy ze studia Ubisoft opowiadają o głównym bohaterze, a także o jego orle.

Bayek z Siwy - oazy położonej niedaleko współczesnej granicy z Libią - to postać, w którą wcielą się gracze. Na początku przygody wojownik pełni rolę Medjaya, czyli stróża porządku i obrońcy mieszkańców swojego regionu.

Bohater to tradycjonalista wierzący w sprawiedliwość i skuteczne jej egzekwowanie, co często wpłynie na jego relacje z napotkanymi przedstawicielami różnych frakcji i grup społecznych.

Orzeł imieniem Senu to wierny towarzysz Bayeka, który pełni też rolę zwiadowcy - można używać go tak, jak drona w Ghost Recon Wildlands.

Assassin's Creed Origins jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Deweloperzy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję. Akcja osadzona jest w starożytnym Egipcie.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Gra debiutuje 27 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami