Battle.net zmienia nazwę, znowu

Aplikacja to teraz Blizzard Battle.net, z nowym logo.

Popularna aplikacja Battle.net zmieniła nazwę na proste Blizzard, lecz takie określenie nie zostało przyjęte i nawet pracownicy studia nadal posługiwali się tradycyjnym określeniem, powstałym ponad 20 lat temu wraz z debiutem Diablo.

Wydaje się, że przedstawiciele firmy zdali sobie z tego sprawę, więc ponownie zmieniają nazwę programu - teraz na Blizzard Battle.net.

1
Nowe logo

„Gdy ogłosiliśmy, że zamierzamy odejść od nazwy Battle.net dla naszej usługi sieciowej, podejrzewaliśmy, iż taka transformacja może być wyzwaniem” - czytamy na oficjalnym blogu.

„Rozumiemy, że Battle.net oznaczał coś specjalnego i reprezentował lata wspólnej historii i rozrywki, społeczności i przyjaźni, dla nas i dla naszych graczy”.

„Po dalszym rozważeniu kwestii nazewnictwa i wysłuchaniu waszych opinii zgadzamy się, że ta część nazwy także powinna pozostać” - wyjaśnia decyzję Blizzard.

Blizzard Battle.net i tak pozostanie na pewno samym Battle.net, ale zadowoleni będą także specjaliści od marketingu, którzy niekoniecznie pamiętają pierwsze Diablo, a chcą tylko upewnić się, że aplikacja jest jasno powiązana ze studiem i nie jest postrzegana jako twór innego podmiotu.

Z drugiej strony, konkurencja nie ma podobnych problemów i nie stawia na nazwy Valve Steam, EA Origin czy Ubisoft Uplay.

Nazwa Battle.net zadebiutowała 30 listopada 1996 roku. Osobną aplikację - Battle.net 2.0 - ujawniono znacznie później, bo dopiero w marcu 2009 roku. Na wzór Steama, program pozwala obsługiwać i aktualizować wszystkie gry studia, czyli - wtedy - StarCraft 2, Diablo 3 i World of Warcraft.

Łącząc użytkowników tej ostatniej pozycji razem z innymi popularnymi grami sieciowymi Blizzarda, Battle.net może pochwalić się ogromną bazą kont. Wkrótce do tego grona dołączy Destiny 2, jako pierwszy tytuł innego studia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami