Team Liquid wygrało tegoroczny turniej The International w Dota 2

Zespół zgarnął prawie 11 mln dol.

Zakończyła się tegoroczna edycja turnieju The International w Dota 2. W zawodach najlepsi okazali się gracze z holenderskiego Team Liquid.

Zespół zwyciężył w rozgrywkach, zdobywając nie tylko tytuł mistrzów Aegis, ale także nagrodę w wysokości 10,8 miliona dolarów.

01
Zwycięzcy tegorocznego The International

W finale ekipa pokonała chińskie Newbee, wygrywając stosunkiem 3:0. Członkowie przegranej drużyny otrzymali do podziału 3,9 milionów dolarów, zajmując drugie miejsce.

Na trzeciej lokacie uplasował się inny zespół z Państwa Środka - LGD.Forever Young. Zawodnicy dostali 1,7 miliona dolarów.

Team Liquid wygrało tegoroczne The International, choć zanotowało niezbyt udany początek rozgrywek. Po pierwszej rundzie ekipa trafiła do niższej drabinki, gdzie musiała stawić czoła bardziej wymagającym rywalom.

Warto zaznaczyć, że w poprzedniej edycji drużyna poniosła porażkę. Gracze odpadli wówczas na wczesnym etapie zawodów.

Jednocześnie Valve pochwaliło się, że turniej cieszył się ogromną popularnością. Za pośrednictwem serwisów streamingowych i klienta Doty 2 finał obejrzało łącznie 4,7 miliona widzów.

Wydarzenie było również okazją do zaprezentowania nowości, które wkrótce pojawią się w grze. Produkcja otrzyma wkrótce dwie kolejne postaci - skrzydlatą Sylph oraz zwierzęcego szermierza.

Pula nagród w tegorocznej edycji The International była rekordowa w historii e-sportu i wynosiła ponad 24,5 miliona dolarów. Na większość kwoty złożyli się gracze, kupując specjalne przepustki - 25 procent przychodów ze sprzedaży przeznaczono dla najlepszych zawodników.

Nabywcy pakietów dostali jednak pewne bonusy. Główną atrakcją jest zapewne podwodna kampania, podzielona na dwa akty, które ukazały się w maju i lipcu. Wraz z trójką znajomych trafiamy do rafy koralowej, gdzie czeka mnóstwo potworów, pułapek i innych zagrożeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami