Firma Gamevice domaga się wstrzymania sprzedaży Switch i pozywa Nintendo do sądu - ze względu na projekt sprzętu.

Prawnicy strony pozywającej zapewniają, że japońska konsola bazuje na wyglądzie Wikipada, czyli tabletu napędzanego Androidem, do którego Gamevice produkuje dołączane z boków kontrolery.

„Poszkodowany” domaga się także pieniędzy od Nintendo.

Oba urządzenia faktycznie wyglądają podobnie, lecz pozwy tego typu bardzo rzadko przekładają się na cokolwiek poza ugodą - być może właśnie na to liczy Gamevice.

1
Nintendo Switch
2
Wikipad z dodatkowymi padami od Gamevice

Jest też kilka różnic - boczne kontrolery Wikipada są przypinane, podczas gdy Joy-Cony wsuwamy na miejsce. Kontrolery Nintendo działają też bezprzewodowo, bez podłączania do konsoli.

Japońska korporacja może również argumentować, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje już od bardzo dawna, co potwierdza choćby poniższy prototyp z 2012 roku, przygotowany z GamePadów i Wii U.

3
Prototyp Wii U z GamePadami

Wikipad debiutował dopiero rok później, w czerwcu 2013 roku. Warto dodać, że producent samego tabletu - firma Wikipad, Inc. - nie ma zastrzeżeń do działań Nintendo.

Wygląda więc na to, że pozew Gamevice nie ma większych szans na powodzenie, ale w świcie kruczków prawnych nic nie jest pewne.

Reklama

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały