Właściciel Arsenalu kupił miejsce w lidze Overwatch

Ale nie w Londynie.

Blizzard znalazł dwóch kolejnych chętnych na udział w oficjalnej lidze Overwatch. Dobrze znana organizacja Cloud9 wykupiła miejsce w Londynie, a rodzina Kroenke - w Los Angeles.

Amerykańskie Cloud9 to jedna z największych marek e-sportowych, z drużynami Rocket League, League of Legends, CS:GO i tak dalej. Co ważne, Londyn jest pierwszym europejskim miastem w lidze Overwatch (dzięki, SportsBussiness).

5
Bierz McCree - podpowiada Wenger

Druga z potwierdzonych drużyn rozegra swoje mecze domowe w Los Angeles. Za tę inwestycję odpowiada magnat na rynku sportowym, Stan Kroenke. Ten kontroluje mnóstwo przeróżnych zespół z całego świata, w tym Arsenal, Los Angeles Rams, Denver Nuggets czy Colorado Avalanche.

Tym samym potwierdzono także pierwsze derby dla ligi Overwatch. Wcześniej ujawniono bowiem, że w Los Angeles zespół wystawi także organizacja Immortals.

Za wpisowe miejsce w lidze Blizzard pobiera 20 milionów dolarów. Uczestnicy mogą później liczyć jednak na podział zysków z reklam, biletów czy transmisji. Plan zakłada sprzedaż 28 licencji.

Pierwsze siedem zespołów ujawniono w lipcu. Poza wspomnianym Immortals potwierdzono także Boston (inwestuje właściciel New England Patriots), Nowy Jork (inwestuje New York Mets), Miami-Orlando (Misfits Gaming, organizacja e-sportowa), San Francisco (NRG, organizacja e-sportowa), Szanghaj (inwestuje NetEase, dystrybutor gry w Chinach) oraz Seul (inwestuje szef studia Kabam).

Inauguracyjny sezon Overwatch League wystartuje jeszcze w tym roku. Mecze zostaną rozegrane na arenie e-sportowej na terenie Los Angeles, ale docelowy format zakłada już bardziej klasyczne podejście, czyli spotkania „u siebie” i „na wyjeździe” w miastach biorących udział w zmaganiach.

Ogólne założenia ligi to także pomysł na coroczne „drafty” - pokazy talentów, na których właściciele zespołów i trenerzy będą mogli oceniać możliwości graczy i podpisywać z nimi profesjonalne kontrakty.

Kluczowa ma być ogólna stabilność, profesjonalizacja i regularność. Oznacza to na przykład kontrakty, wsparcie medyczne dla zawodników, pensje minimalne, przerwy pomiędzy sezonami czy stałe harmonogramy rozgrywek.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami