Bethesda poinformowała, że 26 września na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się Fallout 4 w odsłonie Game of the Year Edition.

Wydanie zaoferuje zawierającą najświeższe aktualizacje podstawową wersję gry oraz sześć opublikowanych do tej pory rozszerzeń. W skład zestawu wejdą więc Nuka-World, Vault-Tec Workshop, Contraptions Workshop, Far Harbor, Wasteland Workshop i Automation.

01
Fallout 4 w wydaniu ze wszystkimi DLC

Trzy z wymienionych DLC przynoszą ze sobą kolejne zadania fabularne, w trakcie realizacji których gracze zwiedzają niedostępne wcześniej lokacje. Pozostałe dodatki wprowadzają nowe mechanizmy rozgrywki, w tym łapanie stworzeń w klatki czy konstruowanie schronów przeciwatomowych.

Warto zaznaczyć, że na wszystkich platformach sprzętowych produkcja obsługuje tworzone przez fanów modyfikacje, które rozbudowują różne elementy tytułu. Mody są oczywiście darmowe.

Akcję gry osadzono w zniszczonym wojną nuklearną Bostonie. Gracze wcielają się w mieszkańca schronu 111, który wychodzi z ukrycia po 200 latach od zakończenia konfliktu atomowego.

Podstawy zabawy nie uległy większym zmianom względem wcześniejszych części serii - przemierzamy wirtualny świat wykonując szereg zadań głównych i pobocznych. Nie zabrakło oczywiście walk z przeciwnikami.

Jest też podejmowanie decyzji, które wpływają na dalsze wydarzenia. Do tego opcja przełączania się pomiędzy kamerą przedstawiającą akcję z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

„Na pewno każdy znajdzie w tej świetnej grze coś dla siebie - to imponująca i wciągająca produkcja. Szkoda tylko, że Bethesda nie odważyła się nieco bardziej zmienić formuły rozgrywki i wciąż nie potrafi radzić sobie z błędami natury technicznej” - napisał Mateusz w recenzji Fallout 4.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.