Polska odpadła z eliminacji Mistrzostw Świata w Overwatch

Plus: trwają Letnie Igrzyska.

Reprezentacja Polski zakończyła udział w eliminacjach Mistrzostw Świata w Overwatch z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami na koncie, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie E.

Zmagania przeprowadzono w ubiegły weekend w Katowicach. Nasz zespół w składzie DANYE, matth, Matwoj, ślepajstos, Tank117 i setrox wygrał jedynie z Austrią, ulegając Holandii i obrońcom tytułu oraz jednemu z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, czyli Korei Południowej.

Do rozegrania zostały jeszcze pojedynki grup G i H, w ten weekend w Los Angeles. Następnie szesnaście awansujących reprezentacji wyłoni spośród siebie ósemkę najlepszych, które zmierzą się w listopadzie na imprezie Blizzcon i wyłonią Mistrza Świata.

A miało być tak pięknie

Jak wyłoniono składy zespółów? Gracze reprezentujący 32 kraje wyłonili Krajowe Komitety. Każdy z nich składa się z trzech lokalnych ekspertów, których zadaniem jest rekomendowanie graczy. W Polsce zaszczytu dostąpili HighStyled, Blinku oraz Warchawk.

W ubiegłym roku turniej debiutował, a drużyny wyłoniono w głosowaniu fanów. Finał na BlizzConie wygrała właśnie Korea Południowa, a za najlepszego gracza uznano Miro i jego Winstona.

Także wtedy Polska odpadła w fazie grupowej europejskich kwalifikacji, z bilansem dwóch zwycięstw i porażek.

Z innych wieści na temat Overwatch: ponownie trwa wydarzenie specjalne Letnie Igrzyska, przygotowane pierwotnie z okazji ubiegłorocznej Olimpiady.

Inicjatywa wprowadza do gry wiele nowości, w tym skórki, emotki, zwycięskie pozy, linie dialogowe, graffiti i prezentacje zagrań, nową mapę dla Futbolúcio oraz Rywalizacji, a także zniżkę na elementy ozdobne z zeszłorocznych igrzysk.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami