Bethesda kontynuuje promowanie strzelanki Wolfenstein 2: The New Colossus nietypowymi materiałami. Po zwiastunie przedstawiającym teleturniej „German… or else!”, firma opublikowała film z fragmentem serialu komediowego.

Trailer składa się ze sceny pochodzącej z „Ufaj bratu” - emitowanego w okupowanych przez nazistów Stanach Zjednoczonych sitcomu. Głównymi bohaterami są dwaj bracia.

01
Czekolada to zło

W pokazanym fragmencie starszy wchodzi do pokoju młodszego i zauważa, że ten coś ukrywa. Okazuje się, że młodzieniec jadł drugą w ciągu tygodnia czekoladę.

Spożywanie słodkości nie powinno być wielką zbrodnią, ale jak zauważa Dale - starszy z braci - „prawidłowe żywienie to kwestia bezpieczeństwa kraju”.

W USA rządzonym przez Niemców dzieci, które nie dbają o dietę, są odsyłane do Ministerstwa Zdrowia Młodzieży. Resort poddaje zapewne nieszczęśników procesowi resocjalizacji.

W zaprezentowanej scenie młodszy z rodzeństwa ostatecznie przyznaje się do popełnionego błędu i obiecuje poprawę, recytując formułkę o honorze. Wysiłki chłopaka na niewiele się jednak zdają, ponieważ Dale i tak decyduje się donieść na brata.

Zobacz: Wolfenstein 2: The New Colossus - Poradnik, Solucja

Tradycyjnie też w końcówce zwiastuna ukazano ujęcia właściwej rozgrywki. Jest dużo strzelania i ognia, a nawet starcia z opancerzonym przeciwnikiem i przypominającym psa robotem.

The New Colossus to bezpośredni sequel Wolfenstein: The New Order. BJ Blazkowicz powraca i trafia do USA, gdzie razem z towarzyszami stara się pomóc zorganizować powstanie przeciwko nazistowskiemu okupantowi.

Gra zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki