Po latach dostępności na wyłączność dla konsol PlayStation 3 i PS4, muzyczna usługa Spotify debiutuje z własną aplikacją także w 34 krajach na Xbox One, w tym w Polsce.

Program opublikowano dla użytkowników darmowych, jak i Premium, a pełna integracja oznacza, że włączone audio służy także - jeśli zechcemy - jako tło dla rozgrywki.

Użytkownicy mogą wybierać piosenki z biblioteki zapisanych utworów, przeszukiwać katalog Spotify (ponad 30 milionów ścieżek) lub odtwarzać przygotowane wcześniej playlisty.

Poniżej zestaw screenów:

6
3
4
5

Posiadacze Xbox One mogą też tworzyć własne kolekcje muzyczne, a odtwarzaniem muzyki na żądanie można oczywiście sterować bezpośrednio na konsoli, za pomocą kontrolera.

Sprzęt Microsoftu pozwala również na bezprzewodową obsługę bezpośrednio z aplikacji Spotify na telefonie, tablecie i komputerze - dzięki usłudze Spotify Connect.

Do korzystania z aplikacji potrzebne jest oczywiście konto Spotify, darmowe lub Premium, usuwające między innymi reklamy. Są już nawet specjalne playlisty dla graczy, o wiele mówiących nazwach „Epic Gaming” czy „PowerGaming”.

Spotify debiutowało na PS3 oraz PS4 w marcu 2015 roku, gdy Sony pozyskało aplikację na wyłączność.

Reklama