Hellblade: Senua's Sacrifice - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie runy, zagadki i walki z bossami.

Witamy w poradniku i solucji do gry Hellblade: Senua's Sacrifice. Jest to produkcja brytyjskiego studia Ninja Theory, która została wydana niezależnie i w pełni sfinansowana przez twórców.

W Hellblade: Senua's Sacrifice wcielamy się w młodą wojowniczkę, tytułową Senuę, która musi zmierzyć się z przedziwnymi przeciwnikami inspirowanymi silnie mitologiami celtycką oraz nordycką. Co ciekawe, dodatkowa walka dzieje się również w samej głowie bohaterki, a tytuł powstał we współpracy z osobami cierpiącymi na psychozę oraz psychiatrami.

W niniejszej publikacji pomożemy rozwiązać ci wszystkie zagadki zawarte w Hellblade: Senua's Sacrifice, pokonać bossów, odnaleźć runy potrzebne do otwarcia bram, a także podzielimy się garścią porad ogólnych.

Życzymy przyjemnej lektury i niezapomnianej przygody!

Opis przejścia

W tym miejscu zapoznasz się ze szczegółowym opisem przejścia gry. Produkcja nie jest podzielona na misje i posiada niewielkie możliwości wyboru ścieżki.

Porady ogólne

- Gra nie posiada żadnego samouczka. Warto jest więc zapoznać się z ekranem dotyczącym sterowania, aby wiedzieć jak walczyć, wykonywać uniki, biegać lub wykorzystywać skupienie. Nawet podczas pierwszego spotkania z przeciwnikiem nie zostaną wyświetlone żadne wskazówki.

- Jedyną pomocą mogą być głosy słyszane w twojej głowie. Są to krótkie komunikaty, które przestrzegają cię przed wykonaniem danej czynności, a jednocześnie zachęcają do jej zrobienia. Często jednak podczas walki będą zgodnie z prawdą informować cię o przeciwniku za twoimi plecami. Wówczas szybko wykonaj unik.

- Im częściej będziesz ginąć, tym mocniej ciało bohaterki pokrywać będzie tajemnicza, czarna substancja. Jeśli ciało zostanie pokryte całkowicie, gra zostanie zakończona, a wszelki postęp zresetowany. Jeśli zatem giniesz zbyt często, rozważ zmniejszenie poziomu trudności w ekranie opcji. Możesz to zrobić w każdym momencie.

- Staraj się wyczuć przeciwnika i jego zachowania. Gdy tylko jest taka możliwość, trzymaj rywala na dystans, a gdy wyprowadza ciosy, wykonuj uniki. Czasami więksi przeciwnicy mogą skutecznie parować twoje ataki lub osłaniać się tarczą - wówczas powinieneś wykorzystać przycisk odpowiadający za kopnięcie, aby przełamać blok.

- Chociaż w grze, ze względu na jej strukturę, praktycznie nie da się zgubić, czasami trudność mogą sprawić zagadki polegające na odnalezieniu run odblokowujących drzwi. Ich znalezienie wraz z obrazkami przedstawiającymi je znajdziesz w naszym opisie przejścia gry.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami