Gwint debiutuje w Chinach jeszcze w tym miesiącu

Ważny krok CD Projektu.

CD Projekt poinformował, że zamknięte testy karcianki Gwint rozpoczną się w Chinach jeszcze w tym miesiącu - 29 sierpnia. Tym samym polska produkcja zanotuje debiut na bardzo ważnym rynku.

- Na China Joy ogłosiliśmy, że zamknięta beta wystartuje 8 sierpnia - czytamy na oficjalnej stronie. - Niestety, wygląda na to, że potrzebujemy nieco więcej czasu na dodatkowe testy, tak aby dostarczyć grę o takiej jakości, z której CD Projekt jest znany.

1
Jasny gwint!

China Joy to ogromne targi dla graczy z tego kraju, przyciągające największych wydawców z całego świata, zainteresowanych podbiciem ogromnego azjatyckiego rynku.

CD Projekt informował o planach na debiut w Państwie Środka już w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z tamtejszym prawem, podjęto współpracę z firma o nazwie GAEA.

Chiny dopiero w ostatnich latach otworzyły się na gry wideo z zachodu, co wiązało się między innymi ze zdjęciem embarga na sprzedaż konsol. Nadal potrzebny jest jednak lokalny przedstawiciel oraz przebrnięcie przez mnóstwo utrudnień, jak choćby dokładna kontrola pod kątem wywrotowych treści.

„Chiny to dla nas nowy rynek, ale nasze podejście pozostaje takie samo: pragniemy dotrzeć do społeczności graczy, zrozumieć, czego oczekują i zaoferować grę karcianą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o nich” - zapewniał wtedy CD Projekt.

Polska firma kontynuuje więc „rok Gwinta”. Studio skupia się właśnie na rozwoju i promocji karcianki, podczas gdy prace nad Cyberpunk 2077 trwają równolegle - w ciszy.

Na startujących 22 sierpnia targach Gamescom odbędą się także kolejne zmagania offline, z 25 tysiącami dolarów w puli nagród.

„Turniej jest częścią planu e-sportowego dla gry, który zostanie ujawniony podczas imprezy” - zapewnia CD Projekt.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami