Jeden z fanów przygotował modyfikację do Wiedźmina 3, która pozwala graczom zwiedzić jaskinie umieszczone wewnątrz Diablego Dołu.

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać najnowszą wersję moda za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mod. Do uruchomienia wymagane jest posiadanie gry w edycji 1.31.

01
Wrota, za którymi znajduje się wiele tajemnic

Diabli Dół (w angielskiej wersji językowej znany jako Devil's Pit) to umiejscowiona w Velen lokacja, która w jednym z zadań w podstawowym wydaniu produkcji służyła za kryjówkę bandytów. Docelowo nie można było jednak zwiedzić znajdujących się w kopalni jaskiń.

Sprytni gracze mogli jednak uzyskać dostęp do podziemnych korytarzy korzystając z konsoli poleceń. Problem w tym, że nie skrywały zbyt wielu atrakcji i sprawiały wrażenie nieukończonych.

Modyfikacja przygotowana przez fana o pseudonimie SkacikPL (twórcę trybu z widokiem FPP) znacząco rozbudowuje wspomniany obszar. Eksplorując wnętrze kopalni, natkniemy się między innymi na nowe postaci, w tym alchemika Thaddeusa i najemniczkę Victorię. Ostatnia jest szczególnie interesująca, ponieważ może towarzyszyć Geraltowi w podróży.

Są też Saskia i Iorwerh z Wiedźmina 2. W obecnej wersji moda nie można jednak wchodzić z nimi w żadne interakcje, choć niewykluczone, że sytuacja ulegnie zmianie w kolejnych wydaniach projektu.

Ciekawostką jest możliwość zmierzenia się z klonem Białego Wilka. Kopia pojawia się po użyciu odnalezionego w jednej z komnat kamienia. Sterowany przez sztuczną inteligencję Geralt posiada takie same umiejętności i ekwipunek, jak nasza postać.

Pokonanie fałszywego Rzeźnika z Blaviken nie jest łatwym zadaniem, ale zwycięstwo nagradzane jest stalowym mieczem Plaguebearer. Modyfikacja oferuje też inne dodatkowe przedmioty i wyposażenie - przenośny zestaw do golenia, różne rodzaje pułapek, nóż do rzucania oraz nowe typy bomb i broni.

Do tego specjalne stanowisko do gotowania, pozwalające przygotować wybrane potrawy. Wystarczy wymieszać odpowiednie składniki i użyć znaku Igni.

Niedawno światło dzienne ujrzało Primal Needs - modyfikacja wprowadzająca do Wiedźmina 3 trzy wskaźniki: głód, pragnienie i zmęczenie.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki