Take-Two nie potwierdza Red Dead Redemption 2 na PC, ale chwali rynek

Wszystko w rękach Rockstara.

Przedstawiciel firmy Take-Two - do której należy studio Rockstar - w samych superlatywach wypowiada się na temat rynku PC, co nie znaczy jednak, że zamierza potwierdzić Red Dead Redemption 2 na tę platformę.

Po ogłoszeniu najnowszych wyników finansowych, prezydenta amerykańskiej korporacji zapytano wprost, czy rozważa komputery osobiste jako miejsce docelowe dla przyszłych tytułów.

1
Czy ten pociąg zatrzyma się na stacji PC?

Wszystko zależy od tego, o jakiej grze mowa:

- Niektóre tytuły powstają ze wskazaniem na PC, dla przykładu Civilization oraz XCOM - przyznał Karl Slatoff.

- Dobra wiadomość jest taka, że rynek komputerów osobistych jest dla nas bardzo dobry. To duży rynek, gdzie bazowa grupa odbiorców jest bardzo zaangażowana. To też głównie rynek cyfrowy, co usuwa przeszkody w dotarciu do konsumenta. Rynek PC jest więc bardzo ważny i ekscytujący dla naszej firmy, skupiamy się na nim.

Gdzie indziej w rozmowie z inwestorami, dyrektor generalny Strauss Zelnick nie chciał zdradzić jednak, czy zwolennicy komputerów osobistych mogą spodziewać się czegoś więcej niż strategii, a więc nadchodzącego hitu - Red Dead Redemption 2.

Jak przyznał menedżer, wszelkie nowości i aktualizacje w tej sprawie pozostają w gestii firmy produkującej i wydającej grę. Ewentualne wieści przekaże więc Rockstar, nie Take-Two.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność GTA Online na PC, debiut Red Dead Redemption 2 na komputerach osobistych wydaje się jednak prawdopodobny, być może jakiś czas po odsłonach konsolowych - jak było w przypadku GTA 5.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami