Cztery lata po premierze, GTA Online nadal bije rekordy przychodów

Take-Two podało wyniki.

Po raz kolejny to Grand Theft Auto 5 oraz GTA Online były najważniejszymi czynnikami w wynikach finansowych firmy Take-Two, do której należy Rockstar.

Amerykańska korporacja podała rezultaty za pierwszy kwartał fiskalny tego roku, a więc za okres od początku kwietnia do końca czerwca.

1
Ekipa sprzątająca

Dyrektor generalny Strauss Zelnick potwierdził w rozmowie z inwestorami, że GTA Online nadal przekracza wszelkie prognozy, a tryb sieciowy GTA 5 zanotował „najlepszy kwartał w historii”.

Wydawca spodziewa się, że dobra forma utrzyma się w nadchodzących miesiącach, więc Grand Theft Auto Online zanotuje ostatecznie także rekordowy rok pod względem wyników finansowych.

Nie wiemy dokładnie, ile pieniędzy wypracował popularny tryb multiplayer, lecz szczególnie dużym powodzeniem cieszyło się rozszerzenie Dozbrojenie - zapewnił Zelnick.

Take-Two dodało, że sporym zainteresowaniem cieszyło się także NBA 2K17, które z nakładem 8,5 mln egzemplarzy w sklepach stało się najlepiej sprzedającą się grą sportową w historii firmy.

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Patrząc w przyszłość, firma spodziewa się rekordowego roku fiskalnego 2019 (ten zacznie się w kwietniu 2018 r.), oczywiście ze względu na premierę Red Dead Redemption 2. Zelnick nie chciał powiedzieć, czy gra ukaże się na PC.

W planach są także „oczekiwane nowe odsłony w największych seriach należących do 2K”, co niemal na pewno oznacza między innymi Borderlands 3. A może także BioShock?

Jeśli o liczbach mowa, to sprzedaż cyfrowa wzrosła w kwartale o 47 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, do poziomu 281 milionów dolarów.

Przychody wypracowane dzięki transakcjom cyfrowym, wirtualnej walucie, DLC i dodatkach tego typu odpowiadały już za 63 proc. tej sumy, czyli o 72 proc. więcej niż w okresie kwiecień-czerwiec w 2016 r. Niech żyje GTA Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami