Unturned - poradnik dla początkujących

Porady ogólne, wskazówki na start, tryby gry i sterowanie.

Witamy w poradniku i solucji do gry Unturned, w której wcielamy się w losową postać i próbujemy przetrwać na wybranej przez nas mapie. Największym zagrożeniem są panoszące się wszędzie zombie, a także gracze, jeśli gramy w trybie przeciwko nim.

W naszej publikacji o Unturned znajdziesz przede wszystkim porady ogólne dotyczące rozgrywki i tego, jak najlepiej rozpocząć przygodę na którejś z wybranych map. Nauczymy cię też jak odczytywać informacyjne paski w rogu ekranu, które odnoszą się bezpośrednio do podstawowych funkcji życiowych.

Grę w Unturned warto rozpocząć od przejścia samouczka, który wprowadza nas w świat gry, a także dogłębnej analizie sterowania, które na początku może sprawiać wrażenie nieco zawiłego.

Życzymy miłej lektury i udanej przygody!

Spis treści

W tym miejscu możesz zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi rozgrywki w różnych trybach.

Wkrótce dalsze aktualizacje.

Porady ogólne

- Po rozpoczęciu rozgrywki, zwłaszcza w trybie dla pojedynczego gracza, nie spiesz się z pierwszymi decyzjami. Spróbuj wyczuć mapę i obecną sytuację na niej panującą. Gdy grasz na serwerze PvP, gdzie zabić może nas także inny gracz, mniej przejmuj się zombie, a bardziej rywalami.

- Wiele cennych przedmiotów znajduje się w różnego typu zabudowaniach. Pamiętaj, że często znajdują się w nich zombie, a jeśli tak nie jest, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że był tu przed chwilą inny gracz. Jeśli go jednak nie ma, możliwe, że znajduje się gdzieś nieopodal.

- Powszechnym zwyczajem jest zastawianie pułapek przez innych graczy. Jeśli więc widzisz jakiś ciekawy przedmiot, który leży na otwartej przestrzeni, może to być pułapka. Gdy podejdziesz do niego, istnieje szansa, że zostaniesz zastrzelony przez ukrytego przeciwnika.

- Korzystaj z trybu kucania i czołgania się, jeśli podchodzisz do miejsca, gdzie mogą być przeciwnicy. Twoja widoczność jest wówczas naprawdę ograniczona, co sprawi, że twoje szanse przeżycia zdecydowanie wzrosną. Nie zapominaj także o sprincie, który jednak wyczerpuje pasek wytrzymałości.

- Monitoruj cały czas swój stan, o którym informują cię paski w lewym dolnym rogu ekranu. Najważniejszymi informacjami są oczywiście stan zdrowia, głód i pragnienie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami