EA szykuje szereg zmian w trybie FIFA Ultimate Team w FIFA 18. Jedną z najważniejszych innowacji jest wprowadzenie trzech wersji każdego z legendarnych zawodników, z innymi statystykami.

Dla przykładu - Ronaldinho. W paczkach znajdziemy młodego Brazylijczyka z czasów PSG, na krótko przez zwycięstwem w Mistrzostwach Świata w 2002 roku. Jest też Ronaldinho z 2010 r., wygrywający ligę w Milanie. Do tego Ronaldinho w najlepszym wydaniu z 2004 r., dominujący w Hiszpanii w koszulce Barcelony.

Inne ikony, które doczekają się podobnego potraktowania, to między innymi Pele, Ronaldo (ten z Brazylii), Thierry Henry, Lew Jaszyn, Diego Maradona, Deco, Peter Schmeichel, Carles Puyol, Roberto Carlos, Rui Costa czy Patrick Vieira.

Ronaldinho jest tylko jeden, ale w trzech wersjach

Dwie z trzech „wersji” piłkarzy zadebiutują w dniu premiery gry, ale trzecia - ta z okresu świetności - dostępna będzie dopiero później, w limitowanych paczkach i wyzwaniach.

Jeśli o wyzwaniach mowa, to te mają być w tegorocznej odsłonie bardziej przystępne, cokolwiek może to oznaczać. Nowością będą Squad Battles, czyli rywalizacja ze składami innych graczy FUT, ale prowadzonymi przez sztuczną inteligencję.

Ponadto w promowanych wyzwaniach można będzie spróbować sił w starciu z drużynami przygotowanymi przez piłkarzy, zawodowych graczy w FIFA i celebrytów.

Zobacz: FIFA 18 - poradnik i najlepsze triki

Nawet samo otwieranie pakietów ma być teraz bardziej emocjonujące, co prezentują poniższe materiały:

FIFA 18 zadebiutuje 29 września na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PS3 oraz na Xbox 360. Najmniej innowacji zaoferują dwie ostatnie z wymienionych wersji - zabraknie tam bowiem opisywanych Legend w trybie FUT, a pod względem rozgrywki to w praktyce FIFA 17.

Wersja na Nintendo Switch nie wykorzysta najnowszego silnika Frostbite, ale wprowadzi Legendy - w przeciwieństwie do konsol poprzedniej generacji.

Reklama