PlayerUnknown's Battlegrounds - waluta Battle Points: jak zdobywać i co kupować

Wszystko na temat waluty Battle Points.

Waluta gry: Battle Points (BP) jest jedyną nagrodą, jaką zdobywasz po rozegranym meczu. Mimo, że waluta jest tylko dodatkiem do gry, a zarobione punkty BP można wydać tylko na kosmetyczne zmiany, to warto przybliżyć w jaki sposób zdobywać walutę i no co można ją rozdysponować.

Po każdym rozegranym meczu otrzymasz punkty Battle Points. W menu głównym gry, w prawym górnym rogu możesz sprawdzić ilość zebranej waluty BP. Na łączną ilość zdobywanych punktów Battle Point składają się:

  • punkty rankingowe - im wyższe miejsce zajmiesz w danym meczu, tym więcej punktów otrzymasz;
  • punkty za zabicie - im więcej zabijesz rywali w danym meczu, tym więcej punktów otrzymasz;
  • punkty życia - im więcej obrażeń zadasz rywalom w danym meczu, tym więcej punktów otrzymasz.
003
Ekran z podsumowaniem zdobytych punktów Battle Points.

Walutę możesz przeznaczyć na zakup ubrań. W menu głównym wybierając opcję: „Rewards”, możesz zakupić pakiet ubrań - „Pioneer Crate”. Następnie w zakładce: „Character”, w polu: „Rewards” pojawi się paczka do otworzenia. Po jej otworzeniu do twojej szafy trafią losowe ubrania. Wybierając ikony po lewej stronie z poszczególnymi częściami garderoby, możesz wybrać dla swojej postaci ubrania z listy dostępnych rzeczy.

Wybór ubrań ma charakter czysto kosmetyczny - nie wpływa na statystyki postaci. Kiedy wybierzesz ubrania dla swojej postaci, to po rozpoczęciu gry będzie ona przywdziana w rzeczy, które jej wcześniej założyłeś.

004
Szafa z ubraniami.

Jeżeli chcesz zmienić wygląd stworzonej wcześniej postaci (twarz, włosy, kolor skóry, itd.), możesz za kwotę 3000 BP - wybierając opcję: „Change apperance” - na nowo dopasować elementy wyglądu fizycznego do swoich upodobań.

Niektóre części garderoby można odsprzedać. Klikając prawym przyciskiem myszy na ubraniu, wyświetli się kwota, którą otrzymasz, jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami