PlayerUnknown's Battlegrounds - skradanie: jak i kiedy się skradać

Wszystko, co musisz wiedzieć o pozycji leżącej.

Skradanie i poruszanie się po cichu to podstawa rozgrywki. Bezmyślne bieganie i strzelanie zda się na nic, bowiem przeciwnicy szybko cię zlokalizują i zneutralizują. Umiejętność działania ukradkiem może uchronić cię przed śmiercią, a także pomoże w cichym eliminowaniu rywali.

Jak się skradać

Przede wszystkim pamiętaj o postawach: stojącej, kucającej oraz leżącej. Czym twoja postać będzie znajdować się bliżej ziemi (postawa kucająca, a najlepiej leżąca), tym będziesz bardziej niewidoczny dla pozostałych graczy. Dodatkowo, pozostanie w cieniu również sprawi, że rywalom będzie trudniej cię dostrzec.

Skradając się, należy przytrzymać klawisz: Ctrl, dzięki czemu postać będzie się ciszej, ale też powolniej poruszać. Ma to szczególne znaczenie, jeśli wróg jest blisko, gdyż może usłyszeć twoje kroki, tym bardziej jeśli używa słuchawek. Skradając się, zmniejszasz szanse na usłyszenie przez oponentów odgłosów poruszania się, a także dostrzeżenie przez nich twojej postaci.

Połączenie postawy kucającej oraz skradania jest optymalnym rozwiązaniem. Będziesz mniej widoczny i słyszalny, ale szybkość twoich ruchów nie będzie, aż tak powolna, jak w przypadku czołgania się.

015
Skradając się wykorzystuj naturalne osłony, a także cień.

Przemieszczaj się po mieście od oslony do osłony. Poruszając się drogami w obrębie zabudowań - nie będąc osłoniętym - narażasz się na śmierć. Przeciwnicy mogą cię zaskoczyć, pozostając w ukryciu w budynku i strzelając do ciebie, na przykład z okna.

Kiedy się skradać

Postać w biegu nie dosyć, że jest o wiele bardziej „słyszalna”, to rywale mogą cię zobaczyć z dużej odległości. PlayerUnknown's Battlegrounds to gra, w której zdecydowanie nie należy zdradzać swojej pozycji. Dlatego staraj się nie biegać blisko zabudowań i miejsc, w których można spotkać konkurentów.

Wchodząc do budynku zawsze należy spodziewać się, że w środku będzie wrogi gracz, który będzie chciał cię wyeliminować (uważaj na kamperów!). Skradając się, podejdź do drzwi, tak aby wywołać jak najmniej hałasu. To samo tyczy się sytuacji, kiedy wiesz gdzie znajduje się przeciwnik. Poruszaj się po cichu i obserwuj rywala, by móc go zaskoczyć.

016
Mając doczepioną lunetę z dużym przybliżeniem do swojej broni, możesz z dystansu eliminować przeciwników. Pamiętaj o tym, żeby dobrze się ukryć.

Uzupełnieniem skradania jest broń dystansowa z dużym przybliżeniem, a także broń wyposażona w tłumik. Pozwoli ci ona na eliminacje przeciwników po cichu, nie rzadko zaskakując ich.

Używając broni snajperskiej, przydatna będzie również postawa leżąca, dzięki czemu będziesz mógł z oddali eliminować przeciwników, którzy pojawią się na horyzoncie. W cieniu będziesz niezwykle trudny do zauważenia. Poruszaj się czołgając się, co dodatkowo zwiększy szanse na ukrycie się przed rywalami.

Używaj słuchawek - będziesz w stanie usłyszeć swoich konkurentów. Nasłuchuj ich kroków i lokalizuj gdzie aktualnie przebywa wróg. Dlatego czasami lepiej jest przystanąć w ukryciu i wsłuchać się w otoczenie, niż samemu wydawać odgłosy kroków w tym samym czasie. Przewaga w postaci wiedzy gdzie znajduje się przeciwnik - jeśli on nie zna twojej pozycji - to już połowa sukcesu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami