PlayerUnknown's Battlegrounds - pojazdy: typy i wybór pojazdów, kierowanie

Opis pojazdów, kiedy ich używać i gdzie ich szukać.

Pojazdy w PlayerUnknown's Battlegrounds odgrywają znaczną rolę w rozgrywce, choć ich użycie nie jest konieczne do osiągnięcia dobrego wyniku. Środki transportu dostępne w grze spełniają kilka funkcji i poruszając się nimi warto pamiętać o ich możliwościach.

Po pierwsze, pojazdy służą do przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. W szybki sposób można dostać się do bezpiecznej strefy, jeżeli jesteś od niej znacznie oddalony. Pamiętaj, że w przypadku, w którym bezpieczna strefa znajduje się na drugim końcu mapy, lepiej jest skupić się na poszukaniu środka lokomocji, niż polegać na własnych nogach, gdyż zagwarantuje ci to szybsze przedostanie się do wyznaczonego sobie punktu.

Po drugie, dzięki pojazdom można przewieźć członków zespołu. Warto zwrócić uwagę, że nie każdy pojazd nadaje się do transportu całej drużyny lub choćby jednego pasażera (motocykl jest jednoosobowy).

Po trzecie, pojazdy można wykorzystać do eliminowania rywali, przejeżdżając ich. Jest to dosyć brutalny sposób pozbywania się przeciwników, lecz nie jest zabroniony. Należy zwrócić uwagę na fakt, że rywale mogę nas zastrzelić, zanim do nich dojedziemy. Szczególnie, jeżeli poruszamy się motocyklem lub buggy, które mają otwarte nadwozie.

Po czwarte i ostatnie, pojazdy można wykorzystać jako element taktyki. Przemieszczając się na dwóch lub czterech kółkach można - w miarę bezpiecznie - docierać do kolejnych bezpiecznych stref, nie narażając się na pojedynki z innymi graczami. Oczywiście prędzej czy później musi dojść do ostatecznego rozstrzygnięcia, ale w ten sposób o wiele łatwiej jest przetrwać środkową część meczu.

Zużycie paliwa

Należy pamiętać, że każdy pojazd pochłania paliwo. W dolnym, lewym rogu znajduje się wskaźnik jego zużycia. Kiedy dojdzie do końca (E), nie będzie można dalej jechać pojazdem. Podczas jazdy można zwiększyć szybkość poruszania się, używając klawisza Shift. Przemieszczając się można używać zarówna kamery pierwszoosobowej, jak i trzecioosobowej, jednak widok TPP pozwala na szerszą obserwację terenu.

Pojazdy, podobnie jak ekwipunek, pojawiają się na mapie losowo, jednak najczęściej można je odnaleźć stojące przy drodze. Dlatego jeżeli zależy ci na odszukaniu środka transportu, idź wzdłuż drogi - najlepiej asfaltowej - a prędzej czy później odnajdziesz upragniony pojazd.

Motocykl

 • Występuje w dwóch wersjach: z i bez wózka bocznego. Rozwija największe prędkości spośród wszystkich pojazdów dostępnych w grze. Dobrze sprawdza się na drogach jak i w terenie.
 • Maksymalna ilość osób mieszczących się w pojeździe: 1 (motocykl), 2 (motocykl z wózkiem bocznym).
 • Prędkość: ponad 140 km/h.
011

Buggy

 • Pojazd dobrze sprawdzający się w terenie, a do tego szybki. Ze względu na to, że buggy jest „otwartym” pojazdem, siedzący w nim kierowca i pasażer narażony jest na ostrzał przeciwników.
 • Maksymalna ilość osób mieszczących się w pojeździe: 2.
 • Prędkość: ponad 90 km/h.
012

Dacia (osobowy)

 • Czteroosobowy samochód, który pomimo małego przyspieszenia, świetnie nadaje się do transportu całej drużyny.
 • Maksymalna ilość osób mieszczących się w pojeździe: 4.
 • Prędkość: ponad 120 km/h.
013

Terenowy

 • Podobnie jak Dacia, nadaje się do transportowania czterech osób. Co prawda nie jest zbyt szybki, ale za to wytrzymały i trudny do zniszczenia.
 • Maksymalna ilość osób mieszczących się w pojeździe: 4.
 • Prędkość: ponad 80 km/h.
014

Motorówka (łódź)

 • Motorówkę, co jest oczywiste, wykorzystać można tylko na wodzie i przede wszystkim do przemieszczania się między wyspą Sosnovka a pozostałą częścią mapy. Odnajdziesz ją na plaży.
 • Maksymalna ilość osób mieszczących się w pojeździe: 4
 • Prędkość: ponad 90 km/h

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami