PlayerUnknown's Battlegrounds - ekwipunek: kategorie, pojemność i poziomy przedmiotów

Wszystko na temat ekwipunku.

Ekwipunek w grze PlayerUnknown's Battlegrounds jest rozbudowany i składa się z kilku rodzajów przedmiotów. Każdy przedmiot ma przypisaną pojemność, a niektóre z nich dodatkowo sklasyfikowane są według poziomów. To wszystko sprawia, że należy zapoznać się szczegółowo z zasadami zarządzania ekwipunkiem.

Kategorie przedmiotów:

  • Broń - palna, do walki wręcz, miotana.
  • Dodatki do broni - wszelkie dodatkowe wyposażenie zwiększające statystyki broni (kolby, magazynki, tłumiki, itp.).
  • Przedmioty wpływające na pancerz - zapewniają dodatkową ochronę przed obrażeniami (kamizelki i hełmy).
  • Ubrania - części garderoby, które nie zmieniają statystyk postaci, służą jedynie do zmiany wyglądu zewnętrznego.
  • Przedmioty wpływające na pojemność noszonego wyposażenia - sprawiają, że postać może nieść przy sobie więcej przedmiotów (plecak i pas na narzędzia).
  • Przedmioty jednorazowego użytku - leczące (apteczki, bandaże) i podnoszące prędkość poruszania się postaci (napoje energetyczne, środki przeciwbólowe). Po użyciu znikają z plecaka.

Pojemność przedmiotów

To, ile można nieść przy sobie przedmiotów wyrażone, jest wartością pojemności. Po najechaniu kursorem na dany przedmiot wyświetli się okno ze szczegółowymi informacjami. W prawym, dolnym rogu okna sprawdzić można jaką pojemność przedmiot zajmuje w ekwipunku.

008
Kolorem żółtym oznaczono wartość pojemności przedmiotu oraz pasek stanu pojemności.

Jeżeli zebranie kolejnego przedmiotu przekroczy pojemność plecaka, na ekranie wyświetli się komunikat, informujący o niemożliwości dodania kolejnej rzeczy. W menu ekwipunku, po prawej stronie listy z przedmiotami znajdującymi się w plecaku, umieszczony jest pasek informujący o stanie pojemności noszonych przy sobie rzeczy. Po jego zapełnieniu nie będzie można dodać do ekwipunku kolejnego przedmiotu leżącego na ziemi.

Poziomy przedmiotów

Przedmioty takie, jak hełm, kamizelka oraz plecak sklasyfikowane są według poziomu, w skali od 1 do 3. Poziom pierwszy to przedmiot najgorszy, trzeci - najlepszy. Czym wyższy poziom przedmiotu, tym plecak pomieści więcej rzeczy, a hełm i kamizelka będą cię lepiej chroniły przed obrażeniami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami