Europejskie imprezy plenerowe Pokémon Go opóźnione

Przez amerykańskie problemy.

Studio Niantic zdecydowało się przełożyć szereg plenerowych imprez Pokémon Go, zaplanowanych pierwotnie na przyszły miesiąc w europejskich miastach.

Spotkanie o nazwie Safari Zone miało odbyć się 5 sierpnia w Kopenhadze i w Pradze, a następnie 12 sierpnia w Sztokholmie i w Amsterdamie. Nie podano nowych dat, choć mowa o jesieni.

1
W Polsce cisza

Twórcy zapewniają, że opóźnienie wynika z chęci zapewnienia jak najlepszych wrażeń dla trenerów. W komunikacie nie wspomniano o niedawnej imprezie w Chicago, lecz to zapewne fiasko tego wydarzenia skłoniło deweloperów do takiej decyzji.

Już w przeszłości Niantic zapewniało, że wyciągnie wnioski z tej bolesnej lekcji. Pozostaje mieć nadzieję, że sieci komórkowe i serwery samego Pokémon Go nie ugną się pod naporem użytkowników także w Europie.

Wrześniowe spotkania graczy w Paryżu, Barcelonie i w Oberhausen odbędą się bez zmian, podobnie jak ogromna impreza w japońskiej Jokohamie, zaplanowana na 14 sierpnia.

Zobacz także: Pokémon Go - poradnik i najlepsze porady

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o zrozumienie, że naszym priorytetem są wspaniałe doświadczenia dla trenerów Pokémon Go w Europie i na całym świecie” - napisano w komunikacie.

„Jako specjalna niespodzianka, dowiedzieliśmy się, że pokémony rzadko widziane w Europie będą częściej pojawiać się w określonych regionach kontynentu.”

Specjalne spotkania plenerowe są właśnie szansą na złapanie stworków przeznaczonych na wyłączność dla innych części świata. To Farfetch z Japonii, Tarous z Ameryki Północnej, Kangaskhan z Australii, Heracross z Ameryki Południowej oraz Corsola z tropików.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami